POKONAJ URAZY
I KONTUZJE

REHABILITACJA PO SKRĘCENIU

Fizjoterapia po skręceniu

Skręcenie to uraz, w którym przekracza się fizjologiczny zakres ruchu w stawie. Powoduje to uszkodzenie torebki stawowej i więzadeł. Skutkiem tego jest obrzęk, ból oraz utrata funkcji kontuzjowanego stawu. Skręcenia leczy się zazwyczaj zachowawczo, z pomocą fizjoterapeuty.

Oferta rehabilitacji po skręceniu

Podczas skręcenia stawu dochodzi do uszkodzenia torebki stawowej, a także więzadeł. Powoduje to problemy z funkcjonowaniem i duży dyskomfort. Do skręcenia może dojść w wielu miejscach w ciele. Do najpopularniejszych zaliczamy:

  • kostkę (staw skokowy),
  • kolano,
  • stopę,
  • bark,
  • łokieć,
  • nadgarstek.

Nasi fizjoterapeuci pomogą Ci już od pierwszych chwil, niezależnie od miejsca skręcenia. Szybkie działanie pozwoli Ci uporać się z bólem i bezpiecznie wrócić do zdrowia. Dokładna diagnostyka to kluczowe postępowanie w przypadku skręcenia, dlatego zwracamy na nią szczególną uwagę. Rehabilitację po skręceniu zaczniesz od dokładnego opowiedzenia o swoim urazie, momencie, w jakim to się stało, oraz sytuacji. Zależnie od miejsca skręcenia i Twojej historii zaplanujemy rehabilitację, a także pomożemy Ci w powrocie do zdrowia. Rehabilitacja po skręceniu będzie miała na celu zmniejszenie bólu, przywrócenie zakresu ruchu, jak również ułatwienie codziennego funkcjonowania. Założenia te osiągniemy przy pomocy terapii manualnej i treningu medycznego. Jeżeli uprawiasz sport, dopasujemy plan leczenia skręcenia do Twojej dyscypliny, abyś mógł jak najszybciej oraz najbezpieczniej wrócić do treningów.

Fizjoterapia po skręceniu kostki czy kolana – zaufaj nam!

Niestety, ale skręcenia są urazami, o które nietrudno – wystarczy np. niefortunnie postawić nogę, chcąc zrobić krok, przewrócić się czy też potknąć. Często je bagatelizujemy, mówiąc, że nic nam nie jest lub boimy udać się do specjalisty, by poznać zdrowotne zalecenia, a jest to błąd. Czasem konieczna może okazać się fizjoterapia po skręceniu, np. stawu kolanowego (czyli kolana) lub skokowego (pot. kostki). Co jest jej głównym celem? Przede wszystkim zmniejszenie obrzęku, zredukowanie bólu, odbudowanie stabilności (m.in. w stopie), a także przywrócenie pełnego ruchu w stawie. Nasi doświadczeni fizjoterapeuci dobiorą indywidualny plan rehabilitacyjny, który będzie dopasowany do stopnia zaawansowania urazu – z nimi szybko zapomnisz o bólu spowodowanym przebytą kontuzją. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, na przykład o miejscach we Wrocławiu, w których przyjmujemy lub stosowanych przez nas technikach rehabilitacyjnych, zapraszamy do kontaktu!

Fizjomate-Fizjoterapia-Trening-Wroclaw

Pomagamy we Wrocławiu, działamy razem!

Masz pytania? Jesteśmy do Twojej dyspozycji.
Godziny otwarcia:
Pon. - Sob. | 6:30 - 22:00
Lokalizacja:
Armii Krajowej 46e
50-541 Wrocław

Kiedy jest konieczna rehabilitacja po skręceniu?

Zastanawiasz się, czy zawsze potrzebujesz rehabilitacji po skręceniu? Już Ci podpowiadamy! Skręcenia możemy podzielić na trzy stopnie – zależnie od rozległości uszkodzenia. W przypadku I stopnia, kiedy ból i opuchlizna są niewielkie, rehabilitacja po skręceniu nie jest konieczna, ale może być bardzo dobrą decyzją. Nasz fizjoterapeuta zbada skręcone miejsce, pomoże Ci zaopatrzyć staw, a w tym zwiększy bezpieczeństwo powrotu do zdrowia oraz zmniejszy szansę powikłań. W przypadku skręcenia stawu skokowego uciążliwa może stać się przewlekła niestabilność, która będzie wiązała się z dyskomfortem i większą szansą na ponowny uraz. Poważniejsze skręcenia, czyli II i III stopnia, będą wymagały rehabilitacji pod opieką fizjoterapeuty. Nie zwlekaj z leczeniem swojej kontuzji, zacznij działać już dziś z Fizjomate i wróć do zdrowia szybciej.

Ile trwa rehabilitacja po skręceniu?

Czas trwania rehabilitacji po skręceniu zależny jest od miejsca i stopnia skręcenia. Skręcenia I stopnia nie wymagają długiego czasu rehabilitacji – powrót do zdrowia może trwać zaledwie kilka dni. Natomiast skręcenia II stopnia zazwyczaj leczy się dłużej, a powrót do sprawności może trwać powyżej 2 tygodni. Poza tym potrzebna będzie pomoc fizjoterapeuty oraz dopracowany plan leczenia skręcenia, aby uniknąć powikłań i wrócić do codziennego funkcjonowania. Z kolei skręcenia III stopnia należy rozpatrywać bardzo indywidualnie. Zdarza się, że są one również związane ze złamaniem lub wymagana jest rekonstrukcja, co będzie wiązać się z operacją. W takim wypadku czas trwania rehabilitacji po skręceniu może wynosić nawet kilka miesięcy.

Rehabilitacja po skręceniu – poznaj naszą ofertę!

Skręciłeś kolano, kostkę lub inny staw? Wiemy, że potrzebujesz pomocy i potrafimy Ci pomóc. Zbadamy Twój skręcony staw, dokładnie wypytamy o miejsce oraz czas urazu, a w razie potrzeby zalecimy konieczne badania. Nasi fizjoterapeuci skupią się na ulżeniu Ci w bólu i jak najszybszym powrocie do zdrowia. Wszystko „okraszymy” wyjątkową atmosferą, aby fizjoterapia po skręceniu stała się mile spędzonym czasem. Nauczymy Cię, jak postępować po skręceniu, poprawnie ćwiczyć oraz wzmacniać skręcony staw. Zaplanujemy proces rehabilitacji i dokładnie przedstawimy Ci, co będziesz robić w trakcie powrotu do zdrowia. Leczenie skręcenia oprzemy na terapii manualnej i ćwiczeniach fizycznych, dzięki czemu kompleksowo – od pierwszego dnia po urazie do pełnego powrotu – będziemy w stanie Ci pomóc. Wiemy również, że żaden sportowiec nie potrafi żyć bez sportu, dlatego jeśli nim jesteś, nie martw się – pomożemy Ci wrócić na salę treningową, boisko czy kort w pełni gotowym. Dodamy do programu rehabilitacji fazy skierowane pod powrót do sportu i Twoją dyscyplinę. Już wiesz, że fizjoterapia w Fizjomate to dobry wybór, dlatego nie zwlekaj. Zapisz się już dziś!

Nasi fizjoterapeuci pomogą Ci w powrocie do zdrowia

FAQ – Rehabilitacja po skręceniu


Skręcenie to uraz, w którym przekracza się fizjologiczny zakres ruchu w stawie. Powoduje to uszkodzenie torebki stawowej i więzadeł. Powoduje to ból i powstanie obrzęku wokół stawu.

Skręcenie to uraz, którym dochodzi do uszkodzenia więzadeł i torebki stawowej poprzez przekroczenie fizjologicznego zakresu ruchu. Natomiast zwichnięcie to uraz, w którym poza uszkodzeniem tkanek miękkich dochodzi do utraty kontaktu między powierzchniami stawowymi.

Zastanawiasz się co jest gorsze, skręcenie czy złamanie? Każdy uraz należy rozpatrywać indywidualnie. Niewielkie złamanie, które przebiegnie bez powikłań może być o wiele lepsze niż poważne skręcenie z konieczną rekonstrukcją. I na odwrót, duże złamanie z przemieszczeniem będzie gorsze niż skręcenie I stopnia.

Różnica pomiędzy skręceniem, a zwichnięciem to utrata kontaktu między powierzchniami stawowymi. W przypadku skręcenia powierzchnie stawowe pozostają w kontakcie, a w momencie zwichnięcia występuje utrata kontaktu z podłożem.

Objawy skręcenia to intensywny ból, który narasta podczas ruchu, opuchlizna, zaczerwienienie lub nawet krwiak, zwiększona ciepłota i ograniczenie funkcji stawu.

Zapisz się do newslettera JUŻ DZIŚ i KORZYSTAJ Z WYJĄTKOWYCH OFERT!