ODZYSKAJ
SPRAWNOŚĆ

FIZJOTERAPIA  PO OPERACJI I ZABIEGU
Strona główna » Fizjoterapia po operacji

Rehabilitacja po operacji

Rehabilitacja pooperacyjna to działania podjęte wraz z fizjoterapeutą, których celem jest szybki i bezpieczny powrót do funkcjonowania w życiu codziennym po operacji. Niezależnie od jej rodzaju czy Twojego wieku warto udać się na fizjoterapię pooperacyjną, aby zmniejszyć ból oraz przywrócić funkcje.

Oferta fizjoterapii po operacji

Rehabilitacja poszpitalna – po operacji – to szereg działań podjętych wspólnie z fizjoterapeutą w celu przywrócenia sprawności i zniwelowania bólu. W Fizjomate oferujemy Ci pomoc m.in. w:

 • rehabilitacji po operacji kręgosłupa,
 • rehabilitacji po operacji stawu biodrowego (biodra),
 • rehabilitacji po operacji stawu kolanowego (kolana),
 • rehabilitacji po operacji stawu skokowego (kostki),
 • rehabilitacji po operacjach stawu barkowego (barku),
 • rehabilitacji pooperacyjnej stawu łokciowego,
 • rehabilitacji pooperacyjnej ręki,
 • rehabilitacja po zabiegach artroskopowych i endoprotezoplastykach,
 • rehabilitacja po rekonstrukcji ACL,
 • oraz po wielu innych zabiegach ortopedycznych.

Warto zgłosić się do naszych specjalistów działających we Wrocławiu jeszcze przed samą operacją, w ramach rehabilitacji przedoperacyjnej. Pozwoli ona odpowiednio przygotować Cię do zabiegu i zaplanować działania, na jakich będziemy skupiali się już po operacji.

Na początku fizjoterapii pooperacyjnej przeprowadzimy z Tobą dokładny wywiad. Pozwoli nam to na wybranie najlepszego sposobu leczenia – zindywidualizowanego pod Ciebie. Przedstawiamy Ci plan rehabilitacji po operacji, zalecenia, a także przewidywany czas powrotu do pełnej sprawności. Leczenie po zabiegu oprzemy na najnowszych protokołach ortopedycznych, a także doświadczeniu zarówno własnym, jak i specjalistów z branży, u których odbywaliśmy staże oraz kursy. W czasie fizjoterapii pooperacyjnej posłużymy się terapią manualną, dzięki czemu:

 • zmniejszymy ból,
 • zniwelujemy obrzęk i stan zapalny,
 • zminimalizujemy ryzyko powstania zrostów i brzydkich blizn,
 • poprawimy zakres ruchu w stawie.

Poza tym wraz z kolejnymi etapami fizjoterapii po operacji wprowadzimy ćwiczenia dostosowane do Twojego aktualnego stanu. Jeżeli jesteś sportowcem, zrobimy wszystko, żebyś w pełni gotowy wrócił do treningów i zawodów.

Ćwiczenia w ramach rehabilitacji po operacji pozwolą:

 • zwiększyć siłę,
 • poprawić czucie głębokie i stabilność,
 • zwiększyć zakres oraz jakość ruchu,
 • przywrócić funkcję,
 • w pełni przygotować Cię do powrotu do różnego rodzaju aktywności i sportu.

Poznaj szczegółową ofertę fizjoterapii po operacji!

Ile kosztuje fizjoterapia pooperacyjna?

Koszt rehabilitacji po operacji (m.in. kolana, kręgosłupa, ręki, nadgarstka czy stawu łokciowego) zależy od czasu trwania leczenia. Na pierwszej wizycie u fizjoterapeuty w Fizjomate we Wrocławiu dowiesz się, ile mniej więcej zajmie Twój powrót do zdrowia. Dobrze dobrana fizjoterapia po operacji zapewni Ci bezpieczeństwo i zwiększy szansę na odzyskanie pełni sprawności. W jednym przypadku potrzeba 5 wizyt, a w innym 20 spotkań, dlatego nie chcemy nic obiecywać czy budować błędnych przekonań. Każdego traktujemy indywidualnie – wierzymy we wspólne zaufanie oraz chęć współpracy.

Pojedyncza wizyta u fizjoterapeuty w Fizjomate kosztuje od 150 zł. Wiemy, że nasi pacjenci nam ufają, dlatego specjalnie dla nich stworzyliśmy pakiet „Wróć do zdrowia po operacji” dostępny w naszym sklepie. Dzięki niemu możesz dostać tę samą wysoką jakość usług, a jednocześnie oszczędzić ok. 10%. Warto skorzystać z niego w przypadku dłuższego czasu rehabilitacji. Pamiętaj jednak, że 10 wizyt nie oznacza pełnego leczenia i nie jest gwarancją 100% powrotu do zdrowia.

Pomagamy we Wrocławiu i Lesznie.
Działamy razem.

Pon. - Sob. - 7:00 - 21:00

Dokładna lokalizacja zależna od wyboru specjalisty.

le trwa fizjoterapia pooperacyjna?

Fizjoterapia pooperacyjna to w większości przypadków proces, który trwa od kilku do kilkunastu tygodni. Zależnie od operacji, a także danej osoby czas ten może się różnić. W przypadku niektórych operacji, np. rekonstrukcji ACL, leczenie może potrwać nawet do 9-12 miesięcy. Podczas pierwszej wizyty u fizjoterapeuty Fizjomate dowiesz się o swoim przewidywanym czasie powrotu. Pamiętaj, że wraz z postępem rehabilitacji pooperacyjnej może się on skrócić lub wydłużyć. Nie martw się! Pokierujemy Cię w tym procesie i zrobimy wszystko, żebyś szybko oraz bezpiecznie wrócił do zdrowia.

Fizjoterapia pooperacyjna – poznaj naszą ofertę!

Jesteś po wizycie u lekarza i masz zaplanowaną operację? Szukasz fizjoterapii pooperacyjnej, dzięki której wrócisz do pełni sprawności? Dobrze trafiłeś! Pomożemy Ci w odzyskaniu zdrowia oraz przygotujemy na wyzwania dnia codziennego. Jeżeli jesteś sportowcem, zrobimy wszystko, żebyś wrócił do gry jeszcze silniejszy.

Rehabilitację warto zacząć jeszcze przed planowaną operacją. Umów się do nas na wizytę, a wspólnie przygotujemy się do operacji, omówimy przyszłe leczenie oraz nauczymy Cię, co robić zaraz po zabiegu. Jeżeli jesteś już po operacji, nie martw się, jak nie udało Ci się przyjść wcześniej. Na pierwszej wizycie omówimy, co zostało zoperowane, zapytamy o charakter urazu, a także cele, jakie chcesz osiągnąć. Pokierujemy Cię w leczeniu, ustalając szczegółowy i indywidualny plan fizjoterapii po operacji. Będzie on oparty na najnowszych doniesieniach ze świata nauki oraz naszym doświadczeniu. Leczenie będzie obejmować zabiegi zmniejszające ból, obrzęk, przywracające zakres ruchu, jak również siłę mięśniową operowanej okolicy.

Jeżeli jesteś sportowcem lub po prostu lubisz uprawiać sport, niezależnie od poziomu, zadbamy o Twój jak najszybszy powrót do aktywności fizycznej, w tym upragnionego treningu na wysokich obrotach.

Wróć po operacji do sprawności w najlepszym stylu, zapisz się na rehabilitację poszpitalną już dziś. Działamy we Wrocławiu!

Nasi fizjoterapeuci pomogą Ci w powrocie do zdrowia

Zapisz się do newslettera JUŻ DZIŚ i KORZYSTAJ Z WYJĄTKOWYCH OFERT!