ODETCHNIJ
Z ULGĄ

FIZJOTERAPIA ODDECHOWA
Strona główna » Fizjoterapia oddechowa

Fizjoterapia oddechowa

Czy w ostatnim czasie jest Ci ciężko wziąć głęboki oddech? Jeszcze niedawno byłeś w stanie swobodnie podbiec kilka kroków, a teraz stanowi to wyzwanie przez brak tchu? To właśnie przykłady objawów, z jakimi pomoże Ci fizjoterapeuta oddechowy.

Oferta fizjoterapii oddechowej

Rehabilitacja oddechowa zyskała swoją popularność podczas epidemii COVID-19. Obecnie fizjoterapia oddechowa nie jest przeprowadzana już tylko i wyłącznie u osób z chorobami układu oddechowego, takimi jak astma, POChP czy COVID-19. Problemy z płytkim oddechem, hiperwentylacją, bezdechem sennym czy niemożnością oddychania pełną piersią dotyczą coraz większej części społeczeństwa.

Fizjoterapia oddechowa może również okazać się pomocna dla sportowców chcących poprawić swoją tolerancję na wysiłek. To właśnie zdrowy oddech jest motorem napędowym zdrowia. Naszą ofertę fizjoterapii oddechowej wyróżnia przede wszystkim zadbanie o indywidualne dobranie ćwiczeń umożliwiających osiągnięcie Twoich celów. Dzięki badaniu fizjoterapeutycznemu odnajdziemy słabe ogniwa narządu ruchu, po to, by zoptymalizować ich funkcję. Bardzo dbamy o to, byś w trakcie wizyty czuł się komfortowo i nie obawiał się zadawać pytań.

Fizjoterapeuta oddechowy – u nas go znajdziesz!

Fizjoterapia oddechowa jest powszechnie stosowana w leczeniu, a także przy rehabilitacji osób z zaburzeniami czynności układu oddechowego. Ostatnio zyskała ona wielu zwolenników i wcale się nie dziwimy! Jaki jest jej cel? Przede wszystkim nauka prawidłowego wzorca oddechowego, wzmocnienie mięśni oddechowych, jak również zwiększenie pojemności oddechowej płuc. Są to tylko przykłady, gdyż korzyści wynikających z uczęszczania na rehabilitację oddechową jest znacznie więcej! Skład Fizjomate tworzy grupa doświadczonych specjalistów, którzy doskonale wiedzą, w jaki sposób dopasować ćwiczenia do konkretnego przypadku. Warto podkreślić, że każdy nasz fizjoterapeuta oddechowy – przyjmujący na terenie Wrocławia – skutecznie pomoże zmniejszyć dolegliwości oddechowe u pacjentów cierpiących na przewlekłe choroby płuc oraz oskrzeli. Z nami będziesz mógł wreszcie odetchnąć i już nie zaprzątać sobie głowy wyborem dobrego fizjoterapeuty, ponieważ właśnie go znalazłeś!

Pomagamy we Wrocławiu i Lesznie.
Działamy razem.

Pon. - Sob. - 7:00 - 21:00

Dokładna lokalizacja zależna od wyboru specjalisty.

Ile trwa fizjoterapia oddechowa?

Czas trwania wizyty fizjoterapeutycznej nakierowanej na ocenę układu oddechowego wynosi do 60 minut. Rehabilitacja oddechowa może obejmować od trzech do nawet dziesięciu wizyt w zależności od Twoich oczekiwań wobec terapii. Dlatego tak ważne na pierwszej wizycie jest dokładne omówienie celów rehabilitacji oddechowej.

Fizjoterapia oddechowa po COVID-19 może trwać nawet więcej niż dziesięć spotkań.

Ile kosztuje fizjoterapia oddechowa?

Koszt fizjoterapii oddechowej jest zależny od Twojego stanu zdrowia, a także celów, które pragniesz z nami osiągnąć. Wizyta fizjoterapeutyczna nakierowana na szeroką ocenę układu oddechowego – trwająca do 60 minut – pozwoli na ustalenie planu rehabilitacji oraz orientacyjną ilość potrzebnych spotkań. Koszt pojedynczej wizyty fizjoterapeutycznej wynosi od 150 zł.

Odpowiednia częstotliwość spotkań to raz na tydzień lub raz na dwa tygodnie. Potrzebne mogą okazać się także akcesoria do samodzielnych ćwiczeń w domu, jednak często będą one mieć charakter uniwersalny, np. taśmy Thera Band. O wszystkim zostaniesz poinformowany przez swojego fizjoterapeutę.

To właśnie regularne, indywidualnie dobrane ćwiczenia pozwolą na poprawę wentylacji płuc, zwiększenie efektywności oddechu dzięki większej mobilności stawów, a także wzrost siły mięśni oddechowych. Rehabilitacja oddechowa poprawia tolerancję na dwutlenek węgla – nie będziesz tak szybko tracił tchu podczas zwykłej aktywności.

Fizjoterapia oddechowa – poznaj naszą ofertę!

Rehabilitacja oddechowa jest kluczowa po długotrwałych, nawracających infekcjach układu oddechowego, a także w problemach oddechowych niezwiązanych z patogenami. Ćwiczenia oddechowe są bardzo potrzebne w walce z przewlekłym stresem, a nawet w atakach paniki. To właśnie nauka kontrolowanego oddechu pozwala na zawładnięcie swoim ciałem w skrajnych sytuacjach życiowych. Nie od dziś wiemy, że oddech jest obrazem naszych emocji. Gdy jesteśmy w stresie, często jest na tyle płytki, że momentami wręcz niezauważalny. Długotrwały, stresowy oddech zaburza równowagę metaboliczną, a także może generować wiele patologii w funkcjonowaniu narządów.

Jeśli chcesz nauczyć się kontrolować swój oddech, poczuć go pełną piersią czy zawładnąć nad ciałem w stresowej sytuacji, to trafiłeś we właściwe miejsce. Rehabilitacja oddechowa Fizjomate da Ci narzędzia, dzięki którym poprawisz efektywność swojego oddechu, przestaniesz tak szybko łapać zadyszkę, nieustannie ziewać czy wzdychać, poprawisz jakość swojego snu, jak również poznasz techniki autorelaksacji.

Nasi fizjoterapeuci pomogą Ci w powrocie do zdrowia

FAQ – Fizjoterapia oddechowa.


Zapisz się do newslettera JUŻ DZIŚ i KORZYSTAJ Z WYJĄTKOWYCH OFERT!