POKONAJ URAZY
I KONTUZJE

FIZJOTERAPIA ORTOPEDYCZNA
Strona główna » Fizjoterapia ortopedyczna

Fizjoterapia ortopedyczna

Fizjoterapia ortopedyczna jest bardzo ważnym i wręcz wymaganym rozwiązaniem dla osób po operacjach oraz urazach narządu ruchu. Współpraca ze specjalistami w tym przypadku jest kluczowa, dlatego zaplanuj swój powrót do sprawności razem z Fizjomate.

Oferta fizjoterapii ortopedycznej

Fizjoterapia ortopedyczna to wszystkie działania, od terapii manualnej po treningi, które mają doprowadzić pacjenta do jak największej sprawności i aktywnego życia. W Fizjomate poprowadzimy Cię już od pierwszych dni po operacji. Nauczymy również, jak działać bezpośrednio po urazie, czyli jakie ćwiczenia wykonywać, żeby wzmocnić operowaną okolicę oraz szczegółowo zaplanujemy każdy etap Twojej rehabilitacji.

Rehabilitację ortopedyczną (m.in. po urazie kręgosłupa, barku, biodra, łąkotki kolana czy więzadeł) prowadzimy na podstawie najnowszych dostępnych protokołów oraz własnego doświadczenia medycznego, dzięki któremu wdrażamy indywidualne rozwiązania dla każdego pacjenta.

Zajmujemy się fizjoterapią ortopedyczną po:

  • artroskopii kolana, barku, biodra oraz stawu skokowego,
  • rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego i innych więzadeł,
  • złamaniach kości,
  • operacjach łąkotek,
  • stabilizacjach kręgosłupa,
  • zerwaniach/naderwaniach mięśni,
  • skręceniach stawu skokowego i innych stawów.

Fizjoterapia ortopedyczna – zadbaj o swoje zdrowie!

Fizjoterapia ortopedyczna to jedna z dziedzin fizjoterapii, której celem jest przywrócenie funkcji narządu ruchu, a także aktywności życiowych. Stanowi ona konieczny wybór, kiedy na co dzień towarzyszy Ci np. ból pleców (w tym kręgosłupa lędźwiowego), barku czy nadgarstka i jest on efektem przebytego niedawno wypadku, operacji bądź choroby. Fizjoterapia pomaga pacjentowi w drodze do odzyskania zdrowia. Nasi wykwalifikowani specjaliści dołożą wszelkich starań, układając dla Ciebie indywidualny plan ćwiczeń, abyś jak najszybciej wrócił do pełni sił. Przyjmują oni w kilku miejscach we Wrocławiu, więc zobacz, gdzie będziesz miał najbliżej od Twojego miejsca zamieszkania. Rehabilitacja ortopedyczna jest nie tylko doskonałym rozwiązaniem po urazie, np. barku lub łąkotki kolana, ale też gdy posiadasz zmiany wrodzone układu kostnego, stawowego czy mięśniowego. Warto zadbać o swoje zdrowie, ponieważ ma się je tylko jedno w życiu! Dlatego jeśli jesteś po urazie dłoni, nadgarstka, ręki albo kręgosłupa szyjnego, nie czekaj, gdyż jak się można spodziewać, czas ma tu ogromne znaczenie – zapisz się na wizytę do naszych specjalistów zanim zmiany w funkcjonowaniu narządu ruchu staną się nieodwracalne! W tym wypadku oferowana przez nas rehabilitacja pourazowa, wchodząca w skład rehabilitacji ortopedycznej, stanowi integralną część leczenia – zachęcamy do jak najszybszego kontaktu!

Poznaj szczegółową ofertę

Rehabilitacja po zwichnięciu

Rehabilitacja po artroskopii

Rehabilitacja po skręceniu

Rehabilitacja po rekonstrukcji ACL

Rehabilitacja po złamaniu

Ile trwa fizjoterapia ortopedyczna?

Czas trwania rehabilitacji uzależniony jest m.in. od rodzaju urazu, wykonanej operacji i uszkodzonej tkanki. Nie bez znaczenia pozostają tutaj również nasze genetyczne predyspozycje do gojenia, styl życia, choroby współistniejące oraz inne dodatkowe czynniki, które mogą mieć wpływ na długość całej rehabilitacji. Powrót do uprawiania sportu po urazie narządu ruchu może zająć od 6 aż do nawet 24 miesięcy, w przypadku poważnych operacji i urazów. Czas trwania fizjoterapii ortopedycznej w Fizjomate jest wyznaczany również za pomocą odpowiednich testów wykonywanych podczas wizyt, które ukazują aktualny poziom sprawności. Mierząc w powrót do aktywnego życia i sportu, chcemy być pewni w 100%, że jesteś do niego prawidłowo przygotowany.

Pomagamy we Wrocławiu i Lesznie.
Działamy razem.

Pon. - Sob. - 7:00 - 21:00

Dokładna lokalizacja zależna od wyboru specjalisty.

Ile kosztuje fizjoterapia ortopedyczna?

Koszt pojedynczej wizyty wynosi od 150 zł, jednak osiągnięcie pełnej sprawności wymaga regularnej pracy, zarówno z fizjoterapeutą, jak i trenerem. Z tego powodu w naszym sklepie dostępne są pakiety, dzięki którym możesz wykupić większą ilość wizyt w okazjonalnej cenie. Jeśli masz wątpliwość, który z nich będzie najlepszy dla Ciebie – skontaktuj się z nami!

Fizjoterapia ortopedyczna – poznaj naszą ofertę!

Zastanawiasz się, jak powinien wyglądać Twój powrót do zdrowia? Jakie ćwiczenia bezpiecznie wykonywać? Kiedy możesz wrócić do sportu? Nie pozwól, aby przypadek rządził Twoją rehabilitacją i umów się na konsultacje w Fizjomate – pomagamy w różnych lokalizacjach we Wrocławiu.

Na pierwszej wizycie przeprowadzamy szczegółowy wywiad, ustalamy wspólne cele, a także na ich podstawie określamy wstępne ramy czasowe oraz sprawnościowe rehabilitacji. Czemu wstępne? Wiemy, iż powrót do zdrowia u każdego wygląda inaczej i bywa krętą ścieżką, dlatego plany rehabilitacyjne aktualizujemy na bieżąco według aktualnego stanu pacjenta. Rehabilitacja ortopedyczna w Fizjomate to przede wszystkim współpraca na linii: pacjent – fizjoterapeuta – trener – ortopeda. Praca zespołowa to klucz, gdy celem jest pełen powrót do sprawności. Masz pytania odnośnie oferowanej przez nas fizjoterapii barku, kolana czy innej części ciała? Skonsultuj je z nami.

Nasi fizjoterapeuci pomogą Ci w powrocie do zdrowia

FAQ – Fizjoterapia ortopedyczna


Zapisz się do newslettera JUŻ DZIŚ i KORZYSTAJ Z WYJĄTKOWYCH OFERT!