ZADBAJ O
SWOJĄ POSTAWĘ

KOREKCJA WAD POSTAWY
Strona główna » Korekcja wad postawy

Korekcja wad postawy u dorosłych

Różnorakie wady postawy to bardzo częsta przypadłość dzisiejszych czasów. Ze względu na małą ilość ruchu oraz siedzący tryb życia wielu z nas ma problem z posturą. Natomiast nie wszystko wymaga korekcji wad postawy. Jeśli nie wiesz, co powinieneś robić, zapraszamy na konsultacje do naszego gabinetu we Wrocławiu. Po szczegółowym wywiadzie oraz wstępnym badaniu ustalimy idealny plan działania dopasowany do Twoich problemów. Z naszą pomocą ból pleców, szyi oraz innych części ciała odejdzie w niepamięć.

Oferta korekcji wad postawy – Wrocław

Najczęstszym powodem występowania wad postawy i dolegliwości bólowych związanych z nimi jest siedzący tryb życia, tak popularny w dzisiejszych czasach. Natłok obowiązków, pracy oraz stresu sprawia, że mamy niedostateczną ilość aktywności fizycznej, zarówno w postaci osobnych jednostek treningowych, jak i spontanicznego ruchu w trakcie dnia, na przykład w formie zwykłego spaceru. To wszystko sprawia, że mięśnie, które powinny stać na straży naszej postawy, są osłabione i nie spełniają swojego zadania, a korekcja wad postawy u dorosłych staje się niezbędna.

Ile trwa fizjoterapia w korekcji wad postawy?

Korekta wad postawy jest procesem niezwykle trudnym do zamknięcia w konkretnych ramach czasowych. Możliwe, że wystarczy kilka ćwiczeń, które pacjent będzie wykonywał w domu, oraz okresowa kontrola u fizjoterapeuty, ale prawdopodobny jest też scenariusz korekty wad postawy, w którym będziemy czekać na efekty miesiącami. Wówczas pojawi się potrzeba wielu wizyt u fizjoterapeuty oraz trenera. Jest to spowodowane ogromną zmiennością w procesie korekcji wad postawy, zależną od niezliczonej ilości czynników.

Oprócz rodzaju wad postawy i ich przyczyny powstania bardzo ważną zmienną jest wiek pacjenta. U dzieci, nastolatków oraz dorosłych długość rehabilitacji będzie się różniła. Korekcja wad postawy u dorosłych będzie trwała najdłużej, o ile w ogóle będzie możliwa. Dojrzały organizm jest znacznie mniej podatny na zmiany i wymaga dużo więcej czasu oraz pracy zarówno w gabinecie, na sali treningowej, jak i wykonywanej w domu przez pacjenta samodzielnie. Stąd znacznie dłuższy czas korekcji wad postawy u dorosłych w porównaniu z innymi grupami wiekowymi.

Pomagamy we Wrocławiu i Lesznie.
Działamy razem.

Pon. - Sob. - 7:00 - 21:00

Dokładna lokalizacja zależna od wyboru specjalisty.

Ile kosztuje fizjoterapia w korekcji wad postawy?

Korekcja wad postawy jest wyjątkowo skomplikowana. To proces uzależniony od wielu czynników. Między innymi tego, z jaką wadą postawy mamy do czynienia, czy powoduje ona jakieś dolegliwości oraz, czy wpływa na funkcjonowanie innych struktur, a także jaka jest przyczyna jej powstania. Te czynniki wpływają na ogromną trudność w oszacowaniu całkowitego czasu rehabilitacji i ilości wizyt u specjalisty. Jedna wizyta we wrocławskim Fizjomate u naszego fizjoterapeuty lub trenera kosztuje od 150 złotych, niestety nie jest możliwe określenie pełnego kosztu, jaki wyniesie korekta wad postawy. Jest to spowodowane tym, że cały proces będzie niezwykle powolny oraz rozciągnięty w czasie.

Na szczęście Fizjomate wychodzi naprzeciw Twoim oczekiwaniom. Oferujemy pakiety skrojone na miarę potrzeb naszych pacjentów. Pakiety te mają cenę znacznie korzystniejszą niż zakup kilku jednorazowych wizyt. Wszystko to stworzone z myślą o naszych pacjentach, abyśmy mogli razem zadbać o ich zdrowie, jednocześnie nie obciążając zbytnio budżetu.

Poznaj naszą ofertę – korekcja wad postawy

Zmagasz się z wadą postawy? Myślisz, że to powód Twoich dolegliwości? Trafiłeś idealnie. W Fizjomate pomożemy Ci uporać się ze wszelkimi problemami. Korekcja wad postawy u dorosłych to długi i żmudny proces, ale zespół fizjoterapeutów oraz trenerów Fizjomate będzie Ci towarzyszył przez cały okres jego trwania. Najważniejsza jest dla nas współpraca z Tobą, aby wszystkie podjęte działania były dopasowane w 100% do Ciebie. Dzięki współpracy z nami masz pewność, że to, co robisz, ma sens, a każdy rozpoczęty krok dąży do obranego celu, jakim jest korekta wad postawy.

Korekcja wad postawy u dorosłych opiera się głównie o indywidualnie dobrane do pacjenta przez specjalistów Fizjomate ćwiczenia korekcyjne. Mają one na celu poprawę ruchomości, siły i elastyczności mięśni. Zadania ruchowe są dostosowane tak, aby zwiększały sprawność, wydolność oraz możliwości ruchowe, oraz przede wszystkim wpływały pozytywnie na proces, jakim jest korekcja wad postawy.

Nasi fizjoterapeuci – pomogą Ci w powrocie do zdrowia.

Korekcja wad postawy – FAQ


Zapisz się do newslettera JUŻ DZIŚ i KORZYSTAJ Z WYJĄTKOWYCH OFERT!