BĄDŹ GOTOWY
NA KAŻDE WYZWANIE

PRZYGOTOWANIE MOTORYCZNE
Strona główna » Przygotowanie motoryczne

Przygotowanie motoryczne

Przygotowanie motoryczne to ogół działań prowadzących do poprawy cech fizycznych sportowca. Składa się na nie trening siłowy, szybkościowy, kształtowania mocy i systemów energetycznych. W ramach przygotowania motorycznego dbamy również o prewencję kontuzji i optymalne wzorce ruchowe.

Oferta treningu przygotowanie motorycznego dla sportowców

Każdy sportowiec pragnie wygrywać i osiągać coraz lepsze wyniki. Trening samej dyscypliny często nie jest wystarczający, aby wynieść Cię na szczyt. Warto zadbać o przygotowanie motoryczne, które sprawi, że staniesz się kompletnym zawodnikiem, gotowym na każde wyzwania. Przygotowanie motoryczne w Fizjomate to zespół jednostek treningowych indywidualnie dobranych do dyscypliny sportowej, na który składa się trening siły, szybkości, zwinności i kondycji, a także optymalizacja poruszania i dbanie o prewencję kontuzji.

Przygotowanie siłowe

Siła jest matką, a każdy sportowiec, który pragnie osiągać wyniki musi być silny. Trening siłowy stanowi podstawy przygotowania motorycznego, poprawa sprawność, zwiększa odporność na kontuzję, ale także pomaga w generowaniu dużej mocy i szybkości.

Szybkość i moc

Szybkość i moc to zdolności motorycze, które poza siłą najczęściej warunkują wybitnych sportowców. W większości dyscyplin sportowych chcemy poruszać się szybko lub/i generować dużą moc przy kopnięciu czy uderzeniu. Dzięki przygotowaniu motorycznemu poprawisz te parametry, będziesz biegał szybciej, skakał dalej czy uderzał mocniej.

Kondycja

Kształtowanie systemów energetycznych to ważny aspekt rozwoju sportowca. Dzięki dobrze dobranym treningom do Twojej dyscypliny jesteś w stanie zwiększyć swoją kondycje i dłużej efektywnie pracować.

Optymalne wzorce ruchowe

Nauka poprawnych wzorców ruchu i optymalizacja poruszania w przestrzeni zwiększa szansę na zwycięstwo, a także zmniejsza ryzyko kontuzji. Zwiększ jakość swojego ruchu dzięki przegotowaniu motorycznemu w Fizjomate.

Prewencja kontuzji

Niezależnie od umiejętności i klasy atlety, kontuzjowany zawodnik, który nie jest zdolny do gry nie będzie wygrywał. W Fizjomate przede wszystkim staramy się nie popsuć tego co już wypracowane. Dzięki naszej wiedzy z zakresu fizjoterapii dbamy o Twoje zdrowie i robimy wszystko, abyś unikał kontuzji przez lata.

Testy

Regularne testy pozwalają kontrolować rozwój zawodnika i planować kolejne tygodnie treningów. Monitorowanie zawodnika pomaga świadomie wpływać na postępy, ale też obserwować zmęczenie i zmniejszać ryzyko kontuzji.

Pomagamy we Wrocławiu i Lesznie.
Działamy razem.

Pon. - Sob. - 7:00 - 21:00

Dokładna lokalizacja zależna od wyboru specjalisty.

Ile kosztuje przygotowanie motoryczne?

Koszt przygotowania motorycznego w Fizjomate zależy od zaangażowania, długości współpracy i poziomu sportowego. Ustalany jest indywidualnie na pierwszych konsultacjach z trenerem. Ceny rozpoczynają się od 150zł za jednostkę treningową. Napisz do nas i umów się na wstępną konsultację, a razem ustalimy cele i dopasujemy wszystko indywidualnie. Zadbaj o swój sukces.

Ile trwa trening przygotowania motorycznego?

Pojedyncza jednostka treningowa przygotowania motorycznego trwa od 45 do 90 minut. Zależne jest to jest między innymi od okresu w jakim wykonywany jest trening, aktualnego zmęczenia i innych zmiennych tygodniowych.

Pamiętaj, że przygotowanie motoryczne to proces, który sprawia, że z każdym miesiącem stajesz się lepszym atletą. Każda pojedyncza jednostka przybliża Cię do upragnionego celu. Jednak to ich nagromadzenie i ciągłość warunkuje efekty. Trenuj dzisiaj z myślą o jutrze. 

Poznaj naszą ofertę.

Przygotowanie motoryczne.

Chcesz poprawić swoje osiągi sportowe? Myślisz o treningu uzupełniającym do Twojej dyscypliny sportowej? Szukasz trenera przygotowania motorycznego, który pomoże Ci zadbać o jakość ruchu i prewencję kontuzji? Napisz lub zadzwoń do nas, a wspólnie znajdziemy optymalne rozwiązania i zaczniemy realizować wyznaczone cele.

Przygotowanie motoryczne to szereg działań treningowych i poza treningowych, których celem jest poprawa zdolności fizycznych sportowca. Umów się do nas na konsultację, a wspólnie przeanalizujemy Twoje wymagania, doświadczenie i ustalimy cele do zrealizowania. Następnie przeprowadzimy szereg testów, dzięki którym dobierzemy optymalne obciążenie i zalecimy nad czym warto pracować w kwestii mobilności, prewencji kontuzji czy działań poza treningowych. Dzięki wspólnym treningom polepszymy konkretne parametry fizyczne m.in. takie jak siła, szybkość, zwinność czy wytrzymałość, zależnie od potrzeb Twojej dyscypliny. Bądź gotowy na każde wyzwanie i stań się lepszym sportowcem. Zacznij trenować już dziś z Fizjomate. Umów się na konsultację już dziś.

Nasi trenerzy.

Pokierują Cię w rozwoju fizycznym.

Zapisz się do newslettera JUŻ DZIŚ i KORZYSTAJ Z WYJĄTKOWYCH OFERT!