POCZUJ ENERGIĘ
MŁODOŚCI

FIZJOTERAPIA OSÓB STARSZYCH LESZNO
Strona główna » Fizjoterapia Leszno » Fizjoterapia osób starszych Leszno

Rehabilitacja osób starszych Leszno

Starzenie się to nieunikniony proces, który wiąże się z wieloma zmianami. W starszym wieku spada masa mięśniowa, występują problemy z równowagą, zmniejsza się gęstość kości co pogarsza jakość życia. Jednak istnieje recepta na powyższe zmiany i jest nią fizjoterapia osób starszych.

Kiedy potrzebna jest rehabilitacja seniorów?

Rehabilitacja seniorów to krok w stronę niezależnej i przyjemnej codzienności. W starszym wieku dochodzi do pogorszenia wielu funkcji skutkując utrudnionym wykonywaniem podstawowych czynności dnia codziennego. Fizjoterapia osób starszych to przede wszystkim trening medyczny dopasowany indywidualnie pod aktualne schorzenia, możliwości i cele. Każdy senior potrzebuje odpowiedniego ruchu, szczególnie gdy cierpi na zaburzenia równowagi, zmniejszoną masę mięśniową i kostną oraz choroby kardiologiczne.

Rehabilitacja osób starszych w Lesznie – dlaczego warto?

Rehabilitacja osoby starszej prowadzi do:

  • zwiększenia masy mięśniowej i masy kostnej,

  • zmniejszenia ryzyka upadków,

  • odzyskania energiczności,

  • poprawy równowagi,

  • poprawy kondycji,

  • poprawy pamięci.

Wszystkie powyższe korzyści można osiągnąć tylko i wyłącznie poprzez odpowiednio zaplanowany trening medyczny przez fizjoterapeutę. Trening osoby starszej składa się z ćwiczeń siłowych, ćwiczeń równowagi oraz ćwiczeń, które wymagają podejmowania decyzji i koordynacji. Tylko takie połączenie ćwiczeń pozwoli na uzyskanie jak największych korzyści. Ruch w starszym wieku zapobiega wielu chorobom i urazom m.in. złamaniu kości udowej, która prowadzi do długiego unieruchomienia bądź operacji. Zaufaj specjalistom i skontaktuj się z nami, aby omówić Twoją rehabilitację.

Pomagamy we Wrocławiu i Lesznie.
Działamy razem.

Pon. - Sob. - 7:00 - 21:00

Dokładna lokalizacja zależna od wyboru specjalisty.

Ile kosztuje rehabilitacja osób starszych w Lesznie?

Każda wizyta obejmuje przeprowadzenie szczegółowego wywiadu, badanie, wprowadzenie ćwiczeń oraz systematyczną kontrolę efektów fizjoterapii. W trakcie rehabilitacji specjaliści z Leszna wykorzystują różne rodzaje metod treningowych.

Koszt pojedynczej wizyty wynosi 200 zł. Istnieje również możliwość wykupienia pakietu wizyt, dzięki którym zyskujesz niższe ceny. Pakiet 4 wizyt kosztuje 720 zł (80 zł mniej), a pakiet 8 wizyt to 1280 zł (320 zł mniej).

Odzyskaj radość z codzienności i skontaktuj się z fizjoterapeutami z Leszna!

Nasi fizjoterapeuci – pomogą Ci w powrocie do zdrowia.

FAQ - Fizjoterapia osób starszych Leszno.


Zapisz się do newslettera JUŻ DZIŚ i KORZYSTAJ Z WYJĄTKOWYCH OFERT!