POKONAJ URAZY
I KONTUZJE

REHABILITACJA PO ARTROSKOPII KOLANA

Rehabilitacja po artroskopii kolana

Zabiegi chirurgii małoinwazyjnej, takie jak artroskopia kolana, wymagają zazwyczaj krótszego czasu rekonwalescencji niż tradycyjne (otwarte) operacje. Ponieważ wystarczy tylko kilka małych szwów, istnieje większe prawdopodobieństwo, że artroskopia kolana sprawi, że szybciej staniesz na nogi w porównaniu w tradycyjną operacją. Jednak nawet w przypadku pomyślnie wykonanego zabiegu do pełnego powrotu do zdrowia konieczny jest dobrze przemyślany i szczególowo zaplanowany plan rehabilitacji. Rehabilitacja po artroskopii kolana dla Fizjomate to pełne zaangażowanie w proces powrotu do zdrowia. Jak wygląda rehabilitacja po artroskopii kolana? 

Oferta rehabilitacji po artroskopii kolana

Doznałeś urazu i czeka cię artroskopia kolana? A może jesteś już po zabiegu artroskopii kolana i szukasz tutaj kompleksowej opieki fizjoterapeutycznej? Rehabilitacja po artroskopii kolana to niezbędny element powrotu do sportu i ulubionych aktywności. 

Co m. in. leczymy w Fizjomate? 

 • uszkodzenie więzadła krzyżowego przedniego (ACL),

 • uszkodzenie więzadła krzyżowego tylnego (PCL),

 • uszkodzenie łąkotki,

 • uszkodzenia w obrębie rzepki,

 • niestabilność stawu kolanowego.

Artroskopia kolana wcale nie musi oznaczać rezygnacji z ulubionych aktywności! Nie musisz się o nic martwić. Nasi fizjoterapeuci poprowadzą cię przez kolejne etapy rehabilitacji po artroskopii kolana oraz odpowiedzą na wszystkie nurtrujące cię pytania. 


Jaka i kiedy jest konieczna rehabilitacja po artroskopii kolana?

Artroskopia kolana zapewnia znacznie szybszy powrót do zdrowia w porównaniu z tradycyjną, otwartą operacją kolana, jednak ważne jest, aby po powrocie do domu dokładnie przestrzegać zaleceń lekarza oraz fizjoterapeuty.

Im szybciej rozpoczniesz rehabilitację po artroskopii kolana tym lepiej! Już bezpośrednio po zabiegu możesz wykonywać pierwsze ćwiczenia. Fizjoterapeuci z Fizjomate analizując jakich struktur dotyczyła artroskopia kolana pokażą Ci co możesz robić i ustalą z Tobą w pełni indywidualny plan rehabilitacji po artroskopii kolana. 

Pacjent, którego artroskopia kolana ograniczała się do usunięcia ciała wolnego lub częściowego usunięcia łąkotki, osiągnie pełną sprawność znacznie szybciej niż pacjent po zabiegach rekonstrukcji. W obu przypadkach rehabilitacja po artroskopii kolana jest jednak konieczna i znacznie przyspieszy Twój pełny powrót do zdrowia. 

Rehabilitacja po artroskopii kolana najczęściej ma na celu osiągnięcie pełnego zakresu ruchu, zmniejszeniu obrzęku i bólu, przywrócenie ruchomości rzepki oraz kontroli i siły m.in. mięśnia czworogłowego


Ile trwa rehabilitacja po artroskopii kolana?

Artroskopia kolana nie pozwala jednoznacznie stwierdzić, kiedy wróci się do pełnej sprawności. To jak długo potrwa rehabilitacja i kiedy pacjent będzie mógł wrócić do pracy i ulubionych aktywności w dużej mierze zależy od specyfiki zabiegu i  zaangażowania pacjenta w proces rehabilitacji. Zazwyczaj częściowe obciążanie stawu jest możliwe już 7 dni po zabiegu, a kule łokciowe można odstawić po okresie 6-8  tygodni. W zależności od decyzji lekarza konieczy może być zakup ortezy. Ważne jest jednak, aby zrozumieć, że poprawa samopoczucia i sprawności może potrwać wiele miesięcy. 

Ile trwa rehabilitacja np. w przypadku artroskopowej rekonstrukcji więzadła ACL? Średnio pełny powrót do zdrowia po rekonstrukcji ACL wynosi 6-12 miesięcy dla zdrowych, aktywnych pacjentów. Rehabilitacja po artroskopii kolana w tym przypadku ma na celu przywrócenie zakresu ruchu, wzmocnienie mięśni i odzyskania równowagi i koordynacji. Artroskopia kolana pozwala nam rozpocząć rehabilitację już pierwszego dnia od zabiegu.Pomagamy we Wrocławiu i Lesznie.
Działamy razem.

Pon. - Sob. - 7:00 - 21:00

Dokładna lokalizacja zależna od wyboru specjalisty.

Poznaj naszą ofertę.

Rehabilitacja po artroskopii kolana.

Czeka cię artroskopia kolana? W Fizjomate razem z tobą szczegółowo zaplanujemy twój proces powrotu do pełni zdrowia. Dla nas rehabilitacja po artroskopii kolana to ścisła współpraca, dobra atmosfera i korzystanie ze sprawdzonych rozwiązań zgodnie z najnowszą wiedzą medyczną. 

Chcesz wiedzieć, jak wygląda rehabilitacja po artroskopii kolana? W Fizjomate będziemy cię motywować i prowadzić przez kolejne etapy powrotu do zdrowia. Wszystko to w celu maksymalizacji efektów leczenia operacyjnego jakim jest artroskopia kolana. 

Jakie są cele leczenia fizjoterapeutycznego po artroskopii kolana? Dzięki Fizjomate osiągniesz szczegółowe cele, które obejmują następujące zagadnienia:

 • Możliwie największe ograniczenie bólu i obrzęku bezpośrednio po artroskopii; 

 • Odzyskanie pełnego zakresu ruchu w stawie kolanowym; 

 • Odzyskanie normalnego wzorca chodu;

 • Przywrócenie pełnej siły mięśniowej operowanej kończyny;

 • Odzyskanie funkcji specyficznych dla pracy lub sportu, np. kucanie, klękanie, bieganie;

 • Osiągnięcie maksymalnego poziomu funkcjonowania w oparciu o twoje cele.

Nasi fizjoterapeuci.

Pomogą Ci w powrocie do zdrowia.

FAQ.

Rehabilitacja po artroskopii kolana.


Zapisz się do newslettera JUŻ DZIŚ i KORZYSTAJ Z WYJĄTKOWYCH OFERT!