POKONAJ URAZY
I KONTUZJE

FIZJOTERAPIA PO ARTROSKOPII STAWU BIODROWEGO

Rehabilitacja po artroskopii stawu biodrowego

Rehabilitacja po artroskopii stawu biodrowego rozpoczyna się już od pierwszej doby po zabiegu. Staw biodrowy potrzebuje ruchu, zatem prawidłowy chód o kulach to pierwsze zajęcie po operacji. Rehabilitacja stawu biodrowego trwa do kilkunastu tygodni. 

Oferta rehabilitacji po artroskopii stawu biodrowego

Oferta rehabilitacji po artroskopii stawu biodrowego to kompleksowe podejście do Twojej sytuacji po artroskopii. Znajdziesz w niej wszystkie niezbędne etapy powrotu do codziennego funkcjonowania bez bólu. Staw biodrowy jest niesamowicie skomplikowany pod względem leczenia. Każda artroskopia stawu biodrowego wymaga indywidualnego podejścia do każdego.

Na co dzień prowadzimy pacjentów w rehabilitacji stawu biodrowego po operacji, kontuzji czy bólu. Nasz nowoczesny warsztat umiejętności pozwala na sprawne przeprowadzenie całej rehabilitacji. Zgrany zespół i atmosfera podczas wizyt to coś co zastaniesz w gabinecie Fizjomate. 

Rehabilitacja stawu biodrowego wymagana jest po operacji w przypadku: 

 • endoproteza stawu biodrowego

 • biodro trzaskające (SHS - Snapping HIP Syndrome)

 • konflikt udowo-panewkowy (FAI)

 • dysplazja stawu biodrowego 

 • infekcja stawu biodrowego 

 • ból biodra

Jeśli trafisz do nas, dokładnie ocenimy Twój staw biodrowy. Dzięki dokładnej diagnostyce jesteśmy zawsze przed potencjalnym problemem, który może Cię dopaść w przyszłości. Potrafimy zabezpieczyć staw biodrowy przed dalszym zniszczeniem i bólem. 

Twoje i nasze cele w trakcie rehabilitacji stawu biodrowego:

 • pozbyć się bólu biodra

 • wrócić do pracy i codzienności

 • zabezpieczyć biodro przed uszkodzeniem w przyszłości

 • powrócić do sprawności, jazdy rowerem i samochodem

 • uprawiać sport, który kochasz

 • uzyskać jak najlepsze wyniki względem zdrowego stawu

Przygotowaliśmy dla Ciebie specjalny pakiet pooperacyjny. Wybierz go po operacji i umów się na wizytę w wygodniej lokalizacji. Dzięki czemu już dziś będziesz mógł zadbac o swoje zdrowie.

Ile kosztuje rehabilitacja po artroskopii stawu biodrowego?

Rehabilitacja po artroskopii stawu biodrowego kosztuje już od 150 zł za jedną wizytę. Ze względu na czas trwania terapii dostępny jest dla Ciebie specjalny pakiet pooperacyjny, który obejmuje 10 spotkań z fizjoterapeutą. Cena może się różnić u każdego pacjenta, ponieważ zależna jest od długości rekonwalescencji po operacji. 

Do kosztów wizyty trzeba doliczyć zakupy niezbędnych pomocy ortopedycznych. Będziesz potrzebował kul łokciowych do sprawnego poruszania się i nauki chodu. Do zabezpieczenia Twojego stawu biodrowego może być zalecona orteza na biodro. Pamiętaj, że niektóre sprzęty rehabilitacyjne możesz wypożyczyć w specjalnym sklepie.

Ile trwa rehabilitacja po artroskopii stawu biodrowego?

Rehabilitacja po artroskopii stawu biodrowego trwa od 9 do 16 tygodni. Czas trwania zależy od tego do jakiej aktywności chce wrócić pacjent. Bardzo rzadkie powikłania mogą opóźnić powrót do codzienności. Pierwsze 3 tygodnie po operacji to praca nad tym, abyś chodził i czuł się stabilnie i pewnie jak przed operacją. Ćwiczenia pozwolą odbudować siłę osłabionych mięśni.

Ściągnięcie szwów po 2 tygodniach może zapowiadać Twój powrót do pracy, w zależności na czym ona polega. Do aktywności sportowych czy intensywnych treningów powrócisz po zakończeniu rehabilitacji, która zabezpieczy staw biodrowy przed niechcianym uszkodzeniem.

Pomagamy we Wrocławiu i Lesznie.
Działamy razem.

Pon. - Sob. - 7:00 - 21:00

Dokładna lokalizacja zależna od wyboru specjalisty.

Poznaj naszą ofertę.

Rehabilitacja po artroskopii stawu biodrowego.

Zadbamy o Twój sprawny przebieg rehabilitacji stawu biodrowego. Chęć ruchu i powrót do codzienności to także nasz cel po operacji. Poznaj ofertę, która zaprowadzi Cię na drogę powrotu do bezbólowej codzienności i sprawności jak przed operacją. 

Co jest dla Ciebie ważne po operacji? 

 • zadbanie o efektywne gojenie tkanek po artroskopii

 • wzmacnianie nóg i tułowia, co przełoży się na szybszy powrót do sprawności 

 • redukcja obrzęku i bólu po operacji 

 • zastosowanie się do wytycznych ACB po artroskopii stawu biodrowego

Staw biodrowy można operować na różne sposoby. Wiedza o tym w jaki sposób chirurg uzyskuje dostęp do biodra jest ważne w rehabilitacji. Uszkodzone mięśnie przy operacji są narażone na zanik i osłabienie. Pomożemy odbudować Twoją siłę mięśni i zakres ruchu biodra po operacji według zaleceń lekarza. Po artroskopii biodra ważne jest utrzymanie sprawności całego ciała. Pokażemy Ci jak utrzymać sylwetkę i odciążyć staw biodrowy po operacji, abyś uniknął nadmiernych przeciążeń biodra w przyszłości.

Nasi fizjoterapeuci.

Pomogą Ci w powrocie do zdrowia.

FAQ.

Rehabilitacja po artroskopii stawu biodrowego.


Zapisz się do newslettera JUŻ DZIŚ i KORZYSTAJ Z WYJĄTKOWYCH OFERT!