POKONAJ URAZY
I KONTUZJE

REHABILITACJA PO ARTROSKOPII STAWU KOLANOWEGO

Rehabilitacja po artroskopii stawu kolanowego

Artroskopia stawu kolanowego to małoinwazyjny zabieg umożliwiający ocenę struktur stawu, przeprowadzenie operacji oraz zniwelowanie przyczyny problemu. W zależności od przeprowadzonych procedur w obrębie uszkodzonego stawu czas rehabilitacji po artroskopii stawu kolanowego może być zróżnicowany.

Oferta rehabilitacja po artroskopii stawu kolanowego

Artroskopia to metoda, która jest dedykowana głównie osobom w młodym wieku, których nadrzędnym celem jest pozostanie aktywnym fizycznie. W trakcie artroskopii mogą być wykonywane takie procedury jak: 

 • rekonstrukcja chrząstki lub/i więzadeł

 • szycie lub usunięcie fragmentu łąkotki,

 • usunięcie wolnych ciał ze stawu,

 • płukanie stawu w trakcie infekcji,

 • usunięcie zmienionej zapalnie błony maziowej.

Rehabilitację kolana można rozpocząć już w pierwszych dniach po zabiegu. Bezpośrednio po zabiegu zaleca się odciążenie stawu poprzez chodzenie z pomocą kul przez kilka dni. W zależności od przebiegu artroskopii czas ten może się wydłużyć do nawet kilku tygodni.

Jesteś przed zabiegiem artroskopii kolana? Być może właśnie masz ją już za sobą? Cieszymy się, że trafiłeś właśnie do nas. Naszą ofertę rehabilitacji po artroskopii stawu kolanowego cechuje dogłębna analiza mechanizmu Twojego urazu, historii bólowej, a także samego przebiegu operacji. W procesie planowania rehabilitacji kolana najważniejsze będą Twoje potrzeby i oczekiwania względem powrotu do zdrowia. Dzięki umiejętnemu doborowi technik manualnych oraz ćwiczeń naszych fizjoterapeutów zostanie Ci przedstawiony szczegółowy proces powrotu do pełni sprawności oraz spodziewane efekty. 

Przez cały proces rehabilitacji na bieżąco będziesz informowany o stanie zdrowia, a wszelkie ćwiczenia mogą być na bieżąco modyfikowane w zależności od Twojej aktualnej sprawności. Sesje fizjoterapeutyczne przebiegają w przyjaznej atmosferze, dzięki temu nie będziesz się obawiał zadawać pytań, a my będziemy mogli rozwiać wszelkie wątpliwości. 

Ile trwa rehabilitacja po artroskopii stawu kolanowego?

Długość rehabilitacji po artroskopii kolana jest zależna od specyfiki zabiegu oraz możliwych powikłań. Odpowiedź niestety nie jest jednoznaczna wszystko zależy od rodzaju uszkodzenia z którym mamy do czynienia, a także specyfiki danej dyscypliny do której pacjent chce wrócić.

W przypadku atroskopii z rekonstrukcją więzadeł np. więzadła krzyżowego przedniego okres ten może trwać nawet ponad pół roku. Po zabiegu szycia łąkotki okres rehabilitacji kolana umożliwiający powrót do wcześniejszych aktywności zajmuje średnio około 3 miesięcy. Rehabilitacja kolana po rekonstrukcji chrząstki stawowej może trwać od 5 do 8 miesięcy.

Ile kosztuje rehabilitacja po artroskopii stawu kolanowego?

Koszt rehabilitacji jest związany z rodzajem przeprowadzonego zabiegu artroskopii i stopniu uszkodzenia. To właśnie dzięki pierwszej wizycie u fizjoterapeuty Fizjomate możliwe jest oszacowanie długości powrotu do codziennej sprawności po artroskopii kolana. Koszt pojedynczej wizyty już od 150 zł. Na wizycie zostaniesz poinformowany o rozległości Twojego uszkodzenia, przewidywanego okresu rekonwalescencji, a także możliwych pakietach wizyt. Widzimy się w gabinecie.

Pomagamy we Wrocławiu i Lesznie.
Działamy razem.

Pon. - Sob. - 7:00 - 21:00

Dokładna lokalizacja zależna od wyboru specjalisty.

Poznaj naszą ofertę.

Rehabilitacja po artroskopii stawu kolanowego.

Z pewnością zastanawiasz się co może Cię czekać w trakcie rehabilitacji kolana. Naszą ofertę cechuje szczególna dbałość w programowaniu procesu rehabilitacji. Bazą dla nas jest analiza wielu protokołów rehabilitacyjnych, by dobrać jak najbardziej optymalne cele i rozwiązania w danej fazie powrotu do zdrowia.

Na czym należy się skupić w rehabilitacji kolana po artroskopii?

 • na zmniejszeniu obrzęku stawu,

 • możliwej na danym etapie terapii blizny,

 • zoptymalizowaniu chodu z pomocą kul,

 • odzyskaniu zakresu ruchomości w stawie kolanowym,

 • aktywacji mięśni ud, pośladków a także tułowia i ramion,

 • wzmacnianiu osłabionych grup mięśniowych, a także zadbanie o prawidłowe rozciągnięcie mięśni,

 • doskonaleniu koordynacji i kontroli nerwowo - mięśniowej,

 • kontroli dynamiki oraz złożonych zadań ruchowych,

 • przygotowaniu motorycznym dostosowanym pod pożądaną dyscyplinę sportową.

Co nas wyróżnia?

 • pełne wsparcie mentalne oraz zaangażowanie fizjoterapeuty w proces terapii,

 • uwzględnienie w programie rehabilitacji Twoich ograniczeń, predyspozycji i celów, 

 • analizę i monitorowanie postępów rehabilitacji,

 • edukację w zakresie urazu, fizjologii tkanek oraz możliwości autoterapii,

 • przyjazna atmosfera w trakcie terapii dzięki której nie będziesz obawiać się zadać nurtujące Cię pytania.

Nasi fizjoterapeuci.

Pomogą Ci w powrocie do zdrowia.

FAQ.

Rehabilitacja po artroskopii stawu kolanowego.


Zapisz się do newslettera JUŻ DZIŚ i KORZYSTAJ Z WYJĄTKOWYCH OFERT!