POKONAJ URAZY
I KONTUZJE

REHABILITACJA PO ZWICHNIĘCIU BARKU

Rehabilitacja po zwichnięciu barku

Zwichnięcie barku to częsta kontuzja, podczas której głowa kości ramiennej przemieszcza się najczęściej w przód. Podczas urazu uszkodzeniu ulega wiele struktur, dlatego rehabilitacja po zwichnięciu barku jest konieczna podczas powrotu do zdrowia.

Oferta rehabilitacji po zwichnięciu barku

Najczęstszym mechanizmem zwichnięcia barku to przemieszczenie kości ramiennej w przód. Podczas urazu dochodzi nie tylko do uszkodzenia obrąbka stawowego, ale może dojść także do uszkodzenia struktur nerwowych, panewki stawu czy nawet do uszkodzenia samej głowy kości ramiennej. Zwichnięcie barku objawia się między innymi bólem, obrzękiem, zaczerwienieniem i ociepleniem stawu barkowego. Może dojść również do jego zniekształcenia oraz ograniczenia ruchomości. Odpowiednie postępowanie jest kluczowe w powrocie do pełnej sprawności. Zaraz po urazie należy udać się do specjalisty, który za pomocą odpowiedniego badania obrazowego, oceni rozległość kontuzji oraz nastawi zwichnięty bark. Następnie skieruje on nas do fizjoterapeuty. Po zwichnięciu barku może dojść do niestabilności stawu barkowego, a więc rehabilitacja po zwichnięciu barku jest równie ważna, co wizyta u specjalisty. Jej brak może doprowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji w postaci stałej utraty zakresu ruchu oraz zmniejszenia siły mięśniowej.

Ile kosztuje rehabilitacja po zwichnięciu barku?

Koszt jednej wizyty zarówno u fizjoterapeutów jak i trenerów medycznych w Fizjomate kosztuje od 150 złotych. Jednak fizjoterapia po zwichnięciu barku będzie wymagała większej ilości wizyt. Czas potrzebny na powrót do zdrowia jest zmienny i uzależniony od wielu czynników. Z tego powodu nie jesteśmy w stanie określić na starcie, ile wizyt będzie wymagała rehabilitacja po zwichnięciu barku. Wychodząc jednak naprzeciw tym wymaganiom, znajdziesz w sklepie Fizjomate rozmaite pakiety, które z łatwością dopasujesz do swoich potrzeb. Łączą one zarówno wizyty u fizjoterapeutów, jak i treningi medyczne z wykwalifikowanymi trenerami Fizjomate. Dbamy zarówno o Twoje zdrowie, ale także o Twoje finanse. Wiemy, że rehabilitacja po zwichnięciu barku może potrwać długo i właśnie w tym celu powstały nasze pakiety. Pragniemy ułatwić wam powrót do zdrowia, jednocześnie nie obciążając zbytnio waszego budżetu. Cena pakietu jest bardziej korzystna niż zakup kilku jednorazowych wizyt. Wszystko to, aby przygotować Cię w 100% do powrotu do aktywności zawodowej, fizycznej oraz sportu.

Ile trwa rehabilitacja po zwichnięciu barku?

Czas rehabilitacji po zwichnięciu barku jest uzależniona od wielu czynników. Między innymi od obszerności urazu oraz jakie struktury zostały uszkodzone. Fizjoterapia po zwichnięciu barku wymaga stopniowego wdrażania ruchu, poprawy utraconego zakresu ruchu oraz zwiększenie siły mięśniowej. Wszystko to aby nie doszło do niestabilności stawu ramiennego. Nie można określić ile dokładnie potrwa powrót do zdrowia po zwichnięciu barku. Może to potrwać od kilku tygodniu do kilku miesięcy. Należy pamiętać, że koniec rehabilitacji powinien być określony za pomocą specjalistycznych testów, a nie za pomocą z góry określonych ram czasowych.

Pomagamy we Wrocławiu i Lesznie.
Działamy razem.

Pon. - Sob. - 7:00 - 21:00

Dokładna lokalizacja zależna od wyboru specjalisty.

Poznaj naszą ofertę.

Rehabilitacja po zwichnięciu barku.

Doznałeś urazu zwichnięcia barku? Chcesz wrócić po nim do codziennego funkcjonowania lub sportu bez bólu, dyskomfortu i utrudnień związanych z ograniczonym zakresem ruchu? Trafiłeś idealnie. W Fizjomate pomożemy Ci spełnić wszystkie postawione przez Ciebie cele.  U nas stawiamy na współpracę, aby wszystkie zaproponowane rozwiązania były jak najbardziej dostosowane i możliwe do wykonania dla Ciebie i Twojego stylu życia. Razem z naszymi fizjoterapeutami oraz trenerami sprawnie i w dobrej atmosferze, przejdziesz przez cały proces rehabilitacji.

Zwichnięcie barku należy zacząć rehabilitować zaraz po okresie unieruchomienia. Współpracujący z Tobą fizjoterapeuta zbada dokładnie twój bark, aby ocenić jego aktualny stan oraz zaplanować plan działania przy współpracy z Tobą. Zwichnięcie barku oraz okresowe jego unieruchomienie sprawia, że po tym czasie obręcz barkowa posiada zmniejszony zakres ruchu oraz siłę mięśni. Niektóre ruchy mogą okazać się bolesne przez co codzienne funkcjonowanie, może okazać się utrudnione. Szybkie i bez komplikacji uporanie się z tymi problemami zapewni Ci nasza ścisła współpraca i pełne zaangażowanie fizjoterapeuty Fizjomate w indywidualnie stworzony dla Ciebie plan rehabilitacji. Podczas wizyt u fizjoterapeuty oraz trenera w bezpiecznych warunkach dla Ciebie, będziecie realizować wcześniejsze założenia. Wprowadzanie planu w życie będzie odbywało się za pomocą sesji terapii manualnej z doświadczonym i wykwalifikowanym fizjoterapeutą Fizjomate oraz podczas treningów medycznych z naszym trenerem.

Nasi fizjoterapeuci.

Pomogą Ci w powrocie do zdrowia.

FAQ.

Rehabilitacja po zwichnięciu barku.


Rehabilitacje po zwichnięciu barku powinna być prowadzona przez zespół wykfalifikowanych specjalistów, w tym fizjoterapeuty oraz trenera medycznego. To właśnie ten zespół dobierze odpowiednie dla Ciebie ćwiczenia o indywidualnie dopasowanej intensywności. Podejmując się rehabilitacji we własnym zakresie narażasz się na przeciążenie zwichniętego stawu lub jego niedociążenie co z kolei może spowodować niestabilność stawu barkowego i ryzyko ponownego urazu.

Pacjentom po nastawieniu zwichniętego barku zaleca się unieruchomienie tego stawu na okres około 4 tygodni. Zakładany jest w takim wypadku opatrunek Desaulta. Po tym okresie wdraża się rehabilitację uszkodzonego barku w celu przywrócenia sprawności stawu ramiennego. Sama rehabilitacja może potrwać od kilku tygodni do kilku miesięcy. Wszystko zależy od rozległości urazu oraz stanu i stylu życia pacjenta.

Żadne preparaty reklamowane jako środki wspomagające regeneracje stawów nie mają potwierdzenia w badaniach naukowych. Jeśli zwichnąłeś bark najlepszy sposób na regenerację to odpowiednia rehabilitacja razem z Fizjomate oraz zadbanie o swój styl życia. Odpowiednia, zbilansowana dieta, właściwa ilość dobrej jakości snu. Są to dwa podstawowe filary dobrej regeneracji.

Objawami zwichniętego barku jest ograniczenie ruchomości, ból podczas prób poruszania ramieniem, a także zniekształcenie obrysu stawu - boczne wpuklenie mięśni świadczące o pustej panewce łopatki i przemieszczeniu głowy kości ramiennej.

Po zwichnięciu  barku zaleca się noszenie ortezy lub opatrunku Desaulta przez okres około 4 tygodni w celu ochrony uszkodzonego stawu. Wprowadza się też odpowiedni plan rehabilitacyjny aby zapobiec powikłaniom zwichnięcia.

Po zwichnięciu barku należy się jak najszybciej udać do specjalisty, który oceni ogólny stan barku za pomocą odpowiednich badań obrazowych oraz nastawi staw. Następnie po okresie unieruchomienia należy jak najszybciej wprowadzić rehabilitację.


Zapisz się do newslettera JUŻ DZIŚ i KORZYSTAJ Z WYJĄTKOWYCH OFERT!