POKONAJ URAZY
I KONTUZJE

REHABILITACJA PO ZWICHNIĘCIU RZEPKI

Rehabilitacja po zwichnięciu rzepki

Zwichnięcie rzepki to uraz kolana, w którym rzepka wysuwa się poza ramy stawu rzepkowo-udowego. Może to doprowadzić do uszkodzenia więzadeł i kości, a także dużego obrzęku i bólu w okolicy kolana. Zazwyczaj do urazu dochodzi podczas zmiany kierunku poruszania.

Oferta rehabilitacja po zwichnięciu rzepki

Po zwichnięciu rzepki może pojawić się obrzęk oraz problemy z poruszaniem. Warto w takim wypadku skorzystać z pomocy fizjoterapeuty, który już od pierwszych dni po urazie wytłumaczy Ci proces rehabilitacji i pomoże w powrocie do zdrowia. Rehabilitacja po zwichnięciu rzepki powinieneś zacząć się od wykonania zdjęcia RTG, a także jeżeli jest to możliwe rezonansu magnetycznego. Pozwoli to obiektywnie ocenić rozległość twojego urazu i dostosować do tego rehabilitację rzepki. Przy dużych uszkodzeniach będziesz potrzebować czasowego unieruchomienia kolana w ortezie. Szybko podjęta rehabilitacja pozwoli Ci kontrolować przebieg powrotu i zwiększyć bezpieczeństwo. Rehabilitacja po zwichnięciu rzepki będzie polegać na stopniowym dociążaniu kolana, zwiększaniu jego możliwości zgięcia i wyprostu, a także odzyskiwaniu czynności dnia codziennego. Jeżeli jesteś sportowcem zadbamy o Twój powrót do sportu i zrobimy wszystko, żeby jeszcze silniejszy wrócił do gry.

Ile kosztuje rehabilitacja po zwichnięciu rzepki?

Rehabilitacja po zwichnięciu rzepki to proces, który wymaga regularnej kontroli fizjoterapeuty. Pozwoli to zwiększyć bezpieczeństwo i uniknąć powikłań oraz zmniejszyć prawdopodobieństwo ponownych zwichnięć. Ile kosztuje rehabilitacja po zwichnięciu rzepki? To zależy od rozległości uszkodzenia i trwania leczenia. Dokładny plan rehabilitacji rzepki przedstawi fizjoterapeuta, po zapoznaniu się z badaniami i dokładnej diagnostyce.  Pojedyncza wizyta u fizjoterapeuty Fizjomate kosztuje od 150 zł. Wierzymy jednak, że wspólne zaufanie warto cenić. Jeżeli jesteś chętny współpracować z nami dłużej w procesie rehabilitacji po zwichnięciu rzepki oferujemy specjalnie dla Ciebie pakiet zniżkowy, w którym dostajesz tańsze wizyty, a także pewność, że od początku do końca pomożemy Ci wrócić do zdrowia.

Ile trwa rehabilitacja po zwichnięciu rzepki?

Rehabilitację po zwichnięciu rzepki zaczyna się zaraz po urazie kolana. Dzięki współpracy z fizjoterapeutą jesteś w stanie kontrolować przebieg rehabilitacji rzepki i zwiększyć bezpieczeństwo powrotu. Czas trwania rehabilitacji zależny jest od wielkości uszkodzenia więzadeł i innych struktur w okolicy rzepki. Zazwyczaj proces ten trwa od 4 do 16 tygodni, jednak ciężko jest jednoznacznie określić czas powrotu. Na czas powrotu wpływa równie wiele innych czynników, jak wiek, czynniki genetyczne, dieta, styl życia czy wcześniejsze urazy.

Pomagamy we Wrocławiu i Lesznie.
Działamy razem.

Pon. - Sob. - 7:00 - 21:00

Dokładna lokalizacja zależna od wyboru specjalisty.

Poznaj naszą ofertę.

Rehabilitacja po zwichnięciu rzepki.

Poczułeś, że uciekło Ci kolano i zwichnąłeś rzepkę? Rozumiemy w jakim miejscu się znajdujesz i na czym Ci zależy. Pomożemy Ci wrócić do sprawności i zadbamy o Twoje zdrowię. Nasz zespół składa się z fizjoterapeutów i trenerów, dzięki którym rehabilitacja rzepki stanie się mile spędzonym czasem. Opowiemy więcej o zwichnięciu rzepki, dokładnie zbadamy i zaplanujemy rehabilitację, dzięki czemu zmniejszysz prawdopodobieństwo kolejnych urazów. Nauczymy Cię poprawnie ćwiczyć i wzmacniać kolano. Leczenie będzie opierać się zarówno na terapii manualnej, jak i ćwiczeniach fizycznych, dzięki czemu stopniowo przejdziemy razem przez cały proces powrotu po zwichnięciu rzepki. Jeżeli jesteś sportowcem, zaplanujemy również powrót do sportu i zrobimy wszystko, żebyś był w pełni gotowy do gry. Nie trać czasu na zbędne działania, zmniejsz szansę powikłań po kontuzji i zacznij rehabilitację już dziś. Masz pytania? Napisz do nas i działajmy razem.

Nasi fizjoterapeuci.

Pomogą Ci w powrocie do zdrowia.

FAQ.

Rehabilitacja po zwichnięciu rzepki.


Zapisz się do newslettera JUŻ DZIŚ i KORZYSTAJ Z WYJĄTKOWYCH OFERT!