Artroskopia stawu biodrowego to małoinwazyjna operacja, podczas której do wnętrza stawu wprowadzane są narzędzia artroskopowe. Dzięki tej technice zabiegowej możliwa jest naprawa chrząstki, więzadeł oraz kości z minimalnym uszkodzeniem tkanek. Po wykonanej artroskopii biodra wymagana jest odpowiednia rehabilitacja.
Rehabilitacja po artroskopii biodra jest wymaganym elementem szybkiego i skutecznego powrotu do zdrowia i sportu. Skutkiem przebytej operacji może być ból oraz obrzęk kończyny operowanej. Dodatkowo, często przez pierwsze dwa tygodnie nie można obciążać operowanego biodra, przez co wymagany jest chód z pomocą kul łokciowych. Wszystkie powyższe czynniki zmniejszają sprawność i jakość codziennego życia, dlatego tak ważne jest wprowadzenie profesjonalnego postępowania fizjoterapeutycznego. W Fizjomate zadbamy o Twój bezpieczny powrót do zdrowia i przywrócenie funkcji biodra. W każdym momencie szczegółowo wyjaśnimy kwestie związane z Twoją operacją i rehabilitacją. Pierwszym etapem, który obejmuje rehabilitacja biodra po artroskopii, jest zmniejszenie obrzęku i zwiększenie stabilności i siły mięśniowej. W tym celu nasi fizjoterapeuci oraz trenerzy medyczni indywidualnie dobiorą zabiegi terapii manualnej oraz ćwiczenia. Po odłożeniu kul łokciowych przeprowadzimy Cię przez okres wstępnego obciążenia, który skupia się na reedukacji chodu, czyli poprawie jego jakości oraz stopniowym wprowadzaniu obciążenia kończyny. Ostatnim elementem rehabilitacji biodra jest trening integrujący Twoje cele codzienne i sportowe wymagania. Całość procesu usprawniania jest dobierana indywidualnie i szyta na Twoją miarę.
Pojedyncza wizyta u fizjoterapeutów i trenerów Fizjomate kosztuje od 150zł. Jednak jesteśmy świadomi, iż rehabilitacja biodra po artroskopii jest dłuższym procesem. W tym celu, w naszym sklepie, istnieje możliwość zakupu pakietu pooperacyjnego. Oszczędzasz, jednocześnie zapewniając sobie opiekę na najwyższym poziomie.
Kluczem do osiągnięcia oczekiwanych rezultatów w rehabilitacji biodra jest stopniowe wprowadzanie obciążania i wzmacnianie kończyny dolnej. Zbyt szybka rehabilitacja może skutkować zwiększeniem bólu i obrzęku oraz nieodpowiednim przygotowaniem do aktywności dnia codziennego i sportu. W zależności od leczonego schorzenia poprzez artroskopię, okres rehabilitacji biodra może wynosić od kilku do kilkunastu tygodni. W przypadku skomplikowanych uszkodzeń, okres rehabilitacji biodra po artroskopii może znacząco ulec wydłużeniu.
Pon. - Sob. - 7:00 - 21:00
W rehabilitacji po artroskopii biodra stawiamy na sprecyzowane cele i wysoką indywidualność postępowania. Każdy etap, który będziemy wspólnie przechodzić, będzie Tobie jasno przedstawiony i opisany. Świadomość pacjenta w rehabilitacji biodra po artroskopii jest niezwykle ważna. Istnieje wiele zaleceń na temat odciążania kończyny i ruchów, które można wprowadzać wyłącznie na określonych etapach. Jest to powód, dla którego przejście z fazy pooperacyjnej do pełnej sprawności jest bardzo wymagające. Wymaga ono płynności i stopniowości. Nasz zespół zaangażuje się w 100%, aby Twój powrót do zdrowia był jak najszybszy i przy tym bezpieczny. Połączenie fizjoterapii z treningiem medycznym i motorycznym idealnie wpisuje się w nowoczesny model rehabilitacji, który spotkasz w Fizjomate.
Bardzo ważnym aspektem rehabilitacji po artroskopii biodra jest połączenie ram czasowych z odpowiednimi testami. Ciało każdego z nas regeneruje się inaczej, dlatego warto w całym procesie posługiwać się próbami siłowymi i sprawnościowymi. To one powinny być miarą postępu i progresu, a nie wyłącznie sam czas. Rehabilitacja biodra po artroskopii może stanowić spore wyzwanie. Nie wiesz jak uporządkować ten proces? Zapraszamy do kontaktu.
Artroskopia biodra to małoinwazyjny zabieg polegający na wprowadzeniu do wnętrza stawu narzędzi artroskopowych, w tym kamery. Dzięki możliwości stałej obserwacji wnętrza stawu istnieje możliwość naprawy więzadeł, chrząstki oraz kości.
Jeśli wystąpił u Ciebie uraz stawu biodrowego związany z upadkiem i utrzymują się dolegliwości bólowe to możliwe, że artroskopia może przynieść benefity. Artroskopia jest wskazana w przypadku ciał wolnych w stawie, konfliktu udowo-panewkowego czy dysplazjach stawu biodrowego.
Rehabilitacja po artroskopii stawu biodrowego jest kluczowa, jeśli myślisz o powrocie do zdrowia i sportu. Podczas rehabilitacji zostaniesz przeprowadzony przez kilka etapów usprawniania. Pierwszych z nich będzie poprawa ruchomości kończyny dolnej ze zmniejszeniem obrzęku. Następnie kluczowe będzie wzmocnienie mięśni oraz reedukacja chodu, czyli powrót do podstawowego obciążenia kończyny dolnej. Ostatni etap rehabilitacji powinny stanowić treningi bezpośrednio przygotowujące Cię do aktywności, którą chcesz uprawiać. Każdy jest atletą w swoim środowisku. Rehabilitacja jest ważna zarówno w powrocie do zwykłych codziennych czynności, jak i tych sportowych.
Jeśli jesteś młodą osobą, która boryka się z przewlekłym bólem stawu biodrowego spowodowanego zmianami zwyrodnieniowymi to artroskopia może być pomocna. Skonsultuj z lekarzem co do możliwości operacyjnych, gdyż artroskopia biodra może być alternatywą endoprotezoplastyki w odpowiednim momencie.
W zależności od leczonego schorzenia, czas rekonwalescencji może wynosić od kilku do kilkunastu tygodni. Czas potrzebny do regeneracji więzadeł i kości jest różny. Rehabilitacja musi być indywidualnie dopasowana.
Zapisz się do newslettera JUŻ DZIŚ i KORZYSTAJ Z WYJĄTKOWYCH OFERT!