POKONAJ URAZY
I KONTUZJE

REHABILITACJA PO ARTROSKOPII STAWU SKOKOWEGO

Rehabilitacja po artroskopii stawu skokowego

Artroskopia stawu skokowego to małoinwazyjny zabieg operacyjny, który polega na wprowadzeniu do wnętrza stawu narzędzi artroskopowych w celu diagnostyki i naprawy uszkodzonych więzadeł, chrząstki i kości. Jak po każdej operacji, wymagana jest odpowiednia rehabilitacja stawu skokowego.

Oferta rehabilitacji po artroskopii stawu skokowego

Ważnym elementem powrotu do zdrowia i sportu jest rehabilitacja po artroskopii stawu skokowego. Kluczem do odzyskania pełnej sprawności jest stopniowe obciążanie i wprowadzanie aktywności, i w tym Ci pomożemy. Mimo niewielkich uszkodzeń tkanek, po zabiegu dochodzi do powstania obrzęku i bólu. Kluczowe na tym etapie jest odciążenie kończyny poprzez kule oraz przyjmowanie leków przeciwbólowych i przeciwzakrzepowych. Następnie lekarz ortopeda decyduje o rozpoczęciu rehabilitacji. Leczenie stawu skokowego rozpoczyna się od terapii manualnej, która skupia się na mobilizacji blizny i tkanek stopy oraz działaniu przeciwobrzękowym. W naszym gabinecie skupiamy się również na dokładnej diagnostyce i idealnie dobranych zaleceniach, które pacjent wykonuje samodzielnie w domu. Na kolejnych wizytach, rehabilitacja stawu skokowego wymaga treningu medycznego skupiającego się na przywróceniu płynnego chodu, wzmocnieniu mięśni stopy i podudzia oraz wprowadzeniu pierwszego obciążenia. Systematyczność treningowa oraz stopniowe zwiększanie aktywności kostki przyśpiesza proces powrotu do zdrowia, jednak ten zależy także od rodzaju operacji i wielu innych czynników. Jest to powód, dla którego indywidualnie dobieramy rehabilitację dostosowaną do Twoich potrzeb. W trosce o bezpieczny powrót do aktywnego życia i sportu podczas leczenia stawu skokowego, wykonujemy odpowiednie testy siłowe i wytrzymałościowe.

Ile trwa rehabilitacja po artroskopii stawu skokowego?

Artroskopia stawu skokowego to rodzaj operacji, która jak każda inna wymaga odpowiedniego procesu powrotu do zdrowia. W zależności, od rodzaju leczonego poprzez nią schorzenia, czas rehabilitacji może wynosić od kilku do kilkunastu tygodni. Na jej długość trwania wpływ mają takie czynniki, jak wiek, zaangażowanie pacjenta, czynniki genetyczne i styl życia. 

Ile kosztuje rehabilitacja po artroskopii stawu skokowego?

Rehabilitacja po artroskopii stawu skokowego jest procesem, który wymaga regularnych wizyt. Cena pojedynczego spotkania wynosi od 150 złotych, jednak przygotowaliśmy dla Ciebie specjalną ofertę. Już teraz w naszym sklepie możesz zakupić pakiet pooperacyjny Fizjomate, na który składa się 10 spotkań. Jednocześnie oszczędzasz i wracasz do zdrowia tak jak oczekujesz.

Pomagamy we Wrocławiu i Lesznie.
Działamy razem.

Pon. - Sob. - 7:00 - 21:00

Dokładna lokalizacja zależna od wyboru specjalisty.

Poznaj naszą ofertę.

Rehabilitacja po artroskopii stawu skokowego.

Jeśli chcesz wrócić do zdrowia po artroskopii stawu skokowego to jesteś w dobrym miejscu. Wspólnie z nami możesz osiągnąć ten cel. Nasz zespół składa się z fizjoterapeutów i trenerów medycznych, dzięki którym Twoja rehabilitacja będzie oparta o aktualne standardy postępowania  i Twoje potrzeby. Na pierwszej wizycie, po dokładnie przeprowadzonym wywiadzie, dostaniesz pierwsze zalecenia oraz wstępne ramy czasowe rehabilitacji. Leczenie stawu skokowego opieramy zarówno na terapii manualnej, jak i stopniowo wprowadzanemu ruchowi, aż po treningi sportowe. W procesie rehabilitacji stosujemy specjalne testy siłowe i wytrzymałościowe, dzięki którym dokładnie wiemy na jakich aspektach wzmacniania się skupić i przełożyć to na Twoją praktykę codzienną i sportową. Współpracę i kontakt stawiamy na pierwszym miejscu. Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu.

Nasi fizjoterapeuci.

Pomogą Ci w powrocie do zdrowia.

FAQ.

Rehabilitacja po artroskopii stawu skokowego.


Zapisz się do newslettera JUŻ DZIŚ i KORZYSTAJ Z WYJĄTKOWYCH OFERT!