POKONAJ URAZY
I KONTUZJE

REHABILITACJA PO ZWICHNIĘCIU PALCA

Rehabilitacja po zwichnięciu palca

Zwichnięcie palca, czyli popularnie mówiąc wybicie to częsta kontuzja w obrębie ręki. Zazwyczaj dotyka siatkarzy i piłkarzy ręcznych, ale może przytrafić się również w życiu codziennym. Rehabilitacja palca po zwichnięciu należy do przyjemnych i pozwala szybko wrócić do zdrowia.

Oferta rehabilitacja po zwichnięciu palca

Podczas urazu dochodzi do podwichnięcia lub zwichnięcia stawów śródręczno-paliczowych lub międzypaliczkowych. Objawia się to obrzękiem, zaczerwienieniem i bólem podczas wykonywania ruchów uszkodzonym stawem ręki. Warto, abyś po urazie skonsultował się z fizjoterapeutą i rozpoczął leczenie, dzięki czemu Twój powrót do zdrowia będzie bezpieczniejszy i szybszy. Rehabilitację po zwichnięciu palca rozpoczniesz od dokładnego wywiadu. Nasz fizjoterapeuta wypyta Cię o moment urazu, Twoje odczucia, objawy oraz sport jaki uprawiasz, ponieważ rozumiemy jak ważny jest dla Ciebie szybki powrót do treningu. Jeżeli nie jesteś sportowcem, nie martw się, również z chęcią Ci pomożemy. W przypadku większych urazów konieczna może okazać się wizyta u lekarza i wykonanie badań obrazowych RTG lub/i USG. Po dokładnym wywiadzie rehabilitacja po zwichnięciu palca ręki będzie polegać na zmniejszeniu obrzęku, stopniowym zwiekszaniu zakresu ruchu stawu oraz przywróceniu siły chytu w różnych ustawieniach. Jeżeli jesteś sportowcem pomożemy Ci zabezpieczyć rękę w trakcie powrotu do treningów i wdrożyć ćwiczenia specyficzne dla Twojej dyscypliny.

Ile trwa rehabilitacja po zwichnięciu palca?

Rehabilitację palca po zwichnięciu możesz zacząć zaraz po urazie stosując podstawowe zasady PEACE&LOVE, dzięki ktorym wstępnie zmniejszysz obrzęk i ból palca. Współpraca z naszym fizjoterapeutą pozwoli Ci dowiedzieć się więcej o swoim urazie i kontrolować przebieg leczenia. Zastanawiasz się pewnie ile trwa rehabilitacja po zwichnięciu palca ręki? Zazwyczaj od jednego do kliku tygodni. Jesteśmy w stanie dokładniej to określić po wywiadzie oraz ewentualnych badaniach obrazowych RTG i USG, kiedy będą one konieczne. Proces leczenia oraz to jak będzie wyglądać rehabilitacja dostosowujemy indywidulnie do Twojego urazu, wieku, wcześniejszych kontuzji i sportu jaki uprawiasz. Pamiętaj, że to jak szybko regeneruje się Twój organizm zależy również od diety, stylu życia, czynników genetycznych, wieku czy płci.

Ile kosztuje rehabilitacja po zwichnięciu palca?

Rehabilitacja palca po zwichnięciu w przypadku niewielkiego uszkodzenia zazwyczaj przebiega płynie i nie trwa zbyt długo - od jednego do kilku tygodni. Ile kosztuje rehabilitacja po zwichnięciu palca? Na pierwszej wizycie u naszego fizjoterapeuty dowiesz się więcej o rozległości swojego urazu i przewidywanym czasie powrotu. Zależnie od rozległości urazu zmieni się czas leczenia i jego koszty. Pojedyncza wizyta, dzięki której zyskujesz bezpieczeństwo oraz pełną kontrolę na procesem rehabilitacji po zwichnięciu palca ręki u fizjoterapeuty Fizjomate kosztuje od 150 zł. Do zobaczenia w gabinecie.

Pomagamy we Wrocławiu i Lesznie.
Działamy razem.

Pon. - Sob. - 7:00 - 21:00

Dokładna lokalizacja zależna od wyboru specjalisty.

Poznaj naszą ofertę.

Rehabilitacja po zwichnięciu palca.

Uszkodziłeś swój palec w trakcie meczu, treningu czy codziennej aktywności i potrzebujesz pomocy? Cieszymy się, że możemy Ci pomoć w rehabilitacji palca po zwichnięciu. Wspólnie z naszymi fizjoterapeutami zadbasz o swoją rękę i zwiększysz bezpieceństwo powrotu do codziennych czynności. Podpowiemy Ci co robić zaraz po uszkodzeniu, na jakie badania się wybrać i jak zinterpretować ich wyniki. Wypytamy dokładnie o to jak uszkodziłeś palec, czy miałeś wcześniej podobne urazy i czy zależy Ci na szybkim powrocie do sportu. Dzięki terapii manulanej zmniejszymy obrzęk w obrębie Twojej ręki i zadbamy o przywrócenie zakresów ruchu. Wspólnie wzmocnimy siłę różnych chwytów i ustawień ręki, zależnie od czynności jakie wykonujesz w ciągu dnia. Jeżeli jesteś sportowcem zabezpieczymy Twoje palce w czasie powrotu do treningow i zrobimy wszytsko, żeby zminimalizowac ryzyko ponownego urazu. Wiemy, jak uporczywe i bolesne potrafią być wybite palca, a dobrze zaprojektowana rehabilitacja po zwichnięciu palca pozwoli zmniejszyć ból i szybciej wrócić do zdrowia.

Nasi fizjoterapeuci.

Pomogą Ci w powrocie do zdrowia.

FAQ.

Rehabilitacja po zwichnięciu palca.


Zapisz się do newslettera JUŻ DZIŚ i KORZYSTAJ Z WYJĄTKOWYCH OFERT!