poczuj energię młodości

FIZJOTERAPIA w zwyrodnieniach

Rehabilitacja po zwyrodnieniu stawów

Rehabilitacja po zwyrodnieniu stawów skupia się na zmianie biomechaniki układu ruchu. Zwyrodnienie stawów to choroba chrząstki stawowej – utrata jej jakości czy też nadmierne zużywanie doprowadzają do bólu stawów. Najczęściej zwyrodnienia dotyczą bioder, kolan, kręgosłupa oraz barków.

Oferta rehabilitacji po zwyrodnieniu stawów

Oferta rehabilitacji po zwyrodnieniu stawów to powrót do codzienności bez bólu. Podczas niej chcemy opóźnić proces choroby zwyrodnieniowej i zabezpieczyć stawy przed dalszym niszczeniem chrząstki.

Co powoduje chorobę zwyrodnieniową?

  • uraz w przeszłości, który nie został do końca wyleczony,

  • wady wrodzone, np. dysplazja stawu biodrowego,

  • wady nabyte, takie jak koślawość i szpotawość kolan.

Te przykłady przyspieszają pojawienie się zwyrodnienia stawów. Dodatkowym czynnikiem zwiększającym ryzyko jego wystąpienia jest nadwaga – sprawi ona, że dociążenie chrząstki w miejscu, w którym jest ona nadmiernie zużywana, będzie jeszcze większe.

Objawy zwyrodnienia stawów:

  • ból rano lub po dłuższym siedzeniu,

  • ból po długich spacerach i ulubionych aktywnościach ruchowych,

  • sztywność stawu w codziennym funkcjonowaniu,

  • obrzęk stawów,

  • ocieplenie, co świadczy o stanie zapalnym stawu.

W diagnostyce zwyrodnienia stawów niezbędne okazuje się badanie RTG zlecone przez lekarza, które umożliwi ich ocenę. Dodatkowo może zostać zalecony rezonans magnetyczny pozwalający określić stopień uszkodzenia chrząstki stawowej.

Rehabilitacja po zwyrodnieniu stawów może opóźnić proces choroby, a także pozbyć się bólu. Zwyrodnienie to skutek, który pojawia się po latach. Wzmacniając mięśnie i ciało, bardzo często można uniknąć operacji zwyrodniałych stawów.

Zaawansowane zwyrodnienie stawów może skończyć się zaleceniem przez lekarza operacji. Rehabilitacja przed endoprotezą zwyrodniałego stawu jest kluczowa do szybszego powrotu do sprawności po zabiegu.

Pomagamy we Wrocławiu i Lesznie.
Działamy razem.

Pon. - Sob. - 7:00 - 21:00

Dokładna lokalizacja zależna od wyboru specjalisty.

Ile kosztuje rehabilitacja po zwyrodnieniu stawów?

Rehabilitacja po zwyrodnieniu stawów we Wrocławiu to koszt od 150 zł za pojedynczą wizytę. Walka ze zwyrodnieniem polega na odwróceniu procesu degeneracji stawu i zabezpieczenia go na przyszłość. Taki proces trwa, zatem przygotowaliśmy dla Ciebie pakiety wizyt, które pozwolą Ci zaoszczędzić. Wykupując pakiet 5 lub 10 wizyt, łatwiej zaplanować leczenie, jak również utrzymać regularność spotkań. Systematyczność oraz cotygodniowe podsumowania Twoich efektów zapewnią Ci szybszy powrót do sprawności bez bólu.

Ile trwa rehabilitacja po zwyrodnieniu stawów?

W przypadku gdy ból z tygodnia na tydzień ustępuje, a lekarz prowadzący nie widzi wskazań do leczenia operacyjnego, to rehabilitacja po zwyrodnieniu stawów we Wrocławiu trwa do momentu pozbycia się wszystkich objawów bólowych. U każdego pacjenta czas ten będzie inny (jest to zależne od stopnia zwyrodnienia stawów). Wiele osób decyduje się na dłuższą współpracę, aby uniknąć nawrotu dolegliwości bólowych związanych z ponownym uszkodzeniem chrząstki. Kiedy rehabilitacja przebiegła pomyślnie – trening 2 razy w tygodniu stanowi podstawę profilaktyki w chorobie zwyrodnieniowej stawów.

Rehabilitacja po zwyrodnieniu stawów – poznaj naszą ofertę

Jeśli szukasz rehabilitacji we Wrocławiu po zwyrodnieniu stawów, to przygotujemy dla Ciebie plan leczenia we współpracy z Twoim lekarzem. Po konsultacji z ortopedą i wykonaniu niezbędnych badań do oceny stopnia zwyrodnienia można podjąć decyzję o sposobie leczenia. Nie zawsze da się uniknąć operacji, więc już teraz zadbaj o swoje stawy i nie doprowadź do pogłębiania się choroby zwyrodnieniowej.

W przypadku braku bezpośrednich wskazań do operacji zwyrodniałego stawu będziemy mogli zaplanować leczenie już na pierwszej wizycie. Ustalone cele będą pomocne do zrozumienia – dlaczego boli? Dowiesz się, jak uniknąć dalszych uszkodzeń chrząstki stawowej i operacji.

Zwyrodnienia stawów to coś, co prędzej czy później dotknie każdego z nas. W przypadku łagodnych zmian, aktywnego trybu życia i współpracy z fizjoterapeutą oraz trenerem możemy nigdy nie odczuć dolegliwości bólowych, a także zapomnieć o operacji. Jeśli jednak nie dbamy o ruch i doprowadzimy do zaawansowanych zmian zwyrodnieniowych stawów, ostatnią deską ratunku może okazać się operacja.

Nasi fizjoterapeuci.

Pomogą Ci w powrocie do zdrowia.

Rehabilitacja po zwyrodnieniu stawów – FAQ


Zapisz się do newslettera JUŻ DZIŚ i KORZYSTAJ Z WYJĄTKOWYCH OFERT!