POKONAJ URAZY
I KONTUZJE

REHABILTIACJA PO ARTROSKOPII STAWU

Rehabilitacja po artroskopii stawu

Artroskopia stawu jest względnie bezpiecznym zabiegiem, jednak powinieneś udać się po nim do fizjoterapeuty. Rehabilitacja po artroskopii stawu różni się w zależności od miejsca, na którym zabieg był przeprowadzany oraz w jakim celu się on odbywał.

Oferta rehabilitacji po artroskopii stawu

Rehabilitacja po artroskopii stawu jest kluczowym elementem do pełnego powrotu do zdrowia po zabiegu. Fizjomate jest dla Ciebie, aby pomóc Ci stanąć na nogi, powrócić po artroskopii stawu we Wrocławiu do aktywności zawodowej i sportowej. Bardzo ważna jest u nas współpraca z pacjentem, więc możesz liczyć na dopasowany do Ciebie plan rehabilitacji po artroskopii stawu oraz dobranie racjonalnych i możliwych do wykonania rozwiązań.

W pierwszej kolejności stworzymy razem odpowiedni plan rehabilitacji w celu jak najszybszego powrotu do zdrowia. Pomimo bezpieczeństwa i małej inwazyjności artroskopii stawu, po zabiegu dochodzi do obrzęku oraz bólu. Najpierw zajmiemy się właśnie problemami aby poprawić twój komfort życia po zabiegu. Już na pierwszej wizycie otrzymasz zalecenia dobrane tylko dla Ciebie, które będziesz wypełniał poza gabinetem. Następnie rozpoczniemy trening medyczny aby odzyskać pełną ruchomość operowanego stawu oraz wzmocnić osłabione podczas operacji struktury. Systematyczną pracą oraz stopniowym zwiększaniem intensywności ćwiczeń poprowadzimy Cię przez wszystkie etapy rehabilitacji po artroskopii stawu we Wrocławiu. 

Twoje poczucie bezpieczeństwa jest dla nas bardzo ważne. Dlatego zwracamy uwagę nie tylko na aparat ruchu ale na całego człowieka. Jeśli zauważymy taką potrzebę skierujemy cię do odpowiedniego specjalisty. Nasi fizjoterapeuci będą Ci towarzyszyć przez cały proces rehabilitacji, od odciążania stawu zaraz po operacji, aż do pełnego powrotu do aktywności zawodowej oraz sportowej.

Poznaj szczegółową ofertę.

Rehabilitacja po artroskopii stawu skokowego

Rehabilitacja po artroskopii stawu kolanowego

Rehabilitacja po artroskopii stawu biodrowego

Jak dzielimy rehabilitację po artroskopii stawu?

Rehabilitację po artroskopii stawu dzielimy na kilka etapów. Ich ilość oraz długość różni się w zależności od operowanego obszaru ale można wyróżnić trzy podstawowe etapy:

I etap – polega na zmniejszeniu bólu oraz obrzęku, odzyskiwaniu fizjologicznego zakresu ruchu w stawie oraz aktywacje i stopniowe wzmacnianie mięśni.

II etap – charakteryzuje się większą intensywnością. W tym etapie skupiamy się na wzmacnianiu mięśni oraz poprawą wzorców ruchowych.

III etap – to moment kiedy pacjent wraca do aktywności zawodowej oraz sportowej. Skupia się on na dalszym doskonaleniu umiejętności ruchowych. Cechuje go wysoka dynamika ćwiczeń.

Ile trwa rehabilitacja po artroskopii stawu?

Artroskopia stawu sama w sobie jest zabiegiem mało inwazyjnym ale czas rehabilitacji po niej jest ściśle związany z rodzajem urazu lub choroby. Na przykład po usunięciu łąkotki do pełnej sprawności wrócisz już po około 8 tygodniach, a po jej szyciu powrót do zdrowia może trwać 6 miesięcy. Natomiast rehabilitacja po rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego może potrwać nawet ponad rok.

Bez względu na to w jakim celu była wykonywana artroskopia stawu, pacjent musi spełnić odpowiednie warunki zanim zostanie dopuszczony do wykonywania swojej pracy lub sportu. Są to między innymi:

  • brak bólu czy obrzęku

  • pełny zakres ruchu

  • odpowiednia siła mięśniowa oraz kontrola nerwowo-mięśniowa.

Pomagamy we Wrocławiu i Lesznie.
Działamy razem.

Pon. - Sob. - 7:00 - 21:00

Dokładna lokalizacja zależna od wyboru specjalisty.

Poznaj naszą ofertę.

Rehabilitacja po artroskopii stawu.

Masz zaplanowany zabieg artroskopii we Wrocławiu, a może już przeszedłeś operację? Znalazłeś się w doskonałym miejscu. Zespół Fizjomate to wykfalifikowani fizjoterapeuci i trenerzy, dzięki czemu twoja rehabilitacja po artroskopii stawu we Wrocławiu będzie oparta o aktualne standardy leczenia. Na pierwszym miejscu stawiamy Twoje potrzeby i dopasowujemy program powrotu do zdrowia tak aby odpowiadał on Tobie. Podczas leczenia, w zależności od etapu, stosujemy zarówno terapię manualną jak i trening medyczny w zmiennych proporcjach. W Fizjomate, przejście do kolejnej fazy rehabilitacji jest poparte odpowiednimi testami, które musisz przejść. Dzięki temu możemy dokładnie ocenić na jakim etapie powrotu do zdrowia się znajdujesz oraz na czym musimy się skupić podczas dalszej rehabilitacji. To wszystko zapewnia Ci bezpieczeństwo całego procesu oraz gwarancję jak najszybszego powrotu do zdrowia. Z nami możesz być pewien, że gdy wrócisz po rehabilitacji do aktywności fizycznej i zawodowej, będziesz w doskonałej formie.

Nasi fizjoterapeuci.

Pomogą Ci w powrocie do zdrowia.

FAQ.

Rehabilitacja po artroskopii stawu.


Rehabilitację po artroskopii stawu należy zacząć jak najszybciej. Można ją rozpocząć już 12 lub 24 godziny po zabiegu.

Wszystko zależy od operowanego obszaru. Po usunięciu łąkotki powrót do pełnej sprawności trwa około 8 tygodni, a po jej szyciu może trwać 6 miesięcy. Natomiast rehabilitacja po rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego może potrwać nawet ponad rok.

Rehabilitacja po artroskopii stawu jest konieczna dla prawidłowej regeneracji uszkodzonych struktur, przywrócenia pełnego zakresu ruchu oraz siły mięśniowej a więc do pełnego powrotu do zdrowia, aktywności zawodowej oraz sportu.


Chodzenie o kulach jest konieczne około 2-3 tygodnie po zabiegu artroskopii w celu odciążenia stawu. Jak się za ich pomocą przemieszczać powinien nauczyć fizjoterapeuta w szpitalu, w którym był wykonywany zabieg lub prywatny fizjoterapeuta pacjenta.

Najczęściej występujące powikłania po artroskopii to infekcja po zabiegu, krwiak śródstawowy, uszkodzenie chrząstki, zakrzepica żył głębokich, uszkodzenia struktur nerwowo-naczyniowych.

Zwykle obciążanie stawu jest możliwe już po 7 dniach, a kule odstawia się około 2-3 tygodnie po zabiegu. Natomiast to lekarz ortopeda prowadzący pacjęta musi o tym zadecydować.


Przez 2-3 tygodni po artroskopii, kolano nie powinno być obciążane poza gabinetem fizjoterapeuty. Operowaną kończynę należy układać w lekkim zgięciu oraz na podwyższeniu w celu poprawy krążenia krwi. Dokładne zalecenia pacjent dostaje od lekarza lub fizjoterapeuty prowadzących.


Jedna wizyta w Fizjomate kosztuje od 150zł. Natomiast pełny powrót do zdrowia będzie wymagał więcej wizyt. Nie da się określić ile dokładnie, zależy to od wielu czynników.


Zapisz się do newslettera JUŻ DZIŚ i KORZYSTAJ Z WYJĄTKOWYCH OFERT!