Mateusz Leroch

5 porad jak zacząć trenować kalistenikę

Jak trenować kalistenikę? 5 porad dla początkującego

Kalistenika to forma treningu z wykorzystaniem masy własnego ciała. Wiąże się z widowiskowymi figurami i inspirującym ruchem. Osoby trenujące kalistenike u wielu budzą podziw samym wykonywaniem ćwiczeń na poziomie zaawansowanym. Trening z własnym ciężarem ciała to także świetny sposób na poprawę swojej sylwetki. Zaczynając przygodę z ruchem, dowiedz się jak…
Konflikt udowo-panewkowy - przyczyny, objawy, diagnostyka i porady - grafika bloga

Konflikt udowo-panewkowy, a ból biodra

Staw biodrowy ma zadziwiająco dużą swobodę ruchu. Pomyślmy tylko o  szpagacie czy strzale z przewrotki w piłce nożnej. Taki zakres ruchu zagwarantowany jest poprzez stabilne ślizganie się głowy kości udowej w panewce stawu biodrowego. Konflikt udowo-panewkowy objawia się wtedy, kiedy pojawiają się bolesne ograniczenia ruchu w biodrze podczas codziennych czynności…
Padaczka - podstawy przed podjęciem aktywności fizycznej - grafika bloga

Padaczka – podstawy przed podjęciem aktywności fizycznej

Padaczka dotyczy 2% populacji, a diagnozowana jest w większości przypadków przed 21 rokiem życia. To choroba neurologiczna mózgu, która objawia się występowaniem powtarzających się po sobie przynajmniej dwóch napadów padaczkowych, czyli niekontrolowanych wyładowań elektrycznych w korze mózgowej istoty szarej. Prowadzi to do przejściowego przerwania prawidłowej pracy mózgu. Padaczka, czyli epilepsja…
Rozgrzewka bramkarza. Pierwszy krok do uniknięcia kontuzji - grafika bloga

Rozgrzewka bramkarza. Pierwszy krok do uniknięcia kontuzji

Prawidłowa rozgrzewka bramkarza to zabezpieczenie zawodowca przed urazem. Stanowi to nie lada wyzwanie dla całego sztabu drużyny. Jest uzależnione od wielu czynników, a przede wszystkim od pozycji, na której gra zawodnik. Prawie 2 lata temu na YouTube poruszyliśmy temat prewencji kontuzji i przedstawiliśmy program FIFA 11+ zalecany przez FIFA jako…
Bark komputerowca. Most do konserwacji - grafika bloga

Bark komputerowca. Most do konserwacji

Bark komputerowca jest zjawiskiem regularnego wysuwania naszego barku w przód. Dotyczy to zarówno dzieci jak i dorosłych, nie tylko w trakcie korzystania z myszki komputera, ale także podczas pisania czy malowania. W poniższym wpisie chciałbym Wam uświadomić, jakie są tego konsekwencje i co zrobić, jeśli dopadną was objawy bólowe związane…
Ergonomia pracy przy komputerze. Niezbędnik uciekania od przeciążeń - grafika bloga

Ergonomia pracy przy komputerze. Niezbędnik uciekania od przeciążeń

Zanim przystąpimy do korzystania z jakiegokolwiek biurka, powinniśmy zawsze odpowiednio zagospodarować przestrzeń dookoła. Ergonomia pracy przy komputerze uwalnia Cię od przeciążeń, jakich możesz się spodziewać przy nieprawidłowym ustawieniu szyi, barków i łokci. Unikanie złego ustawienia ciała polega na prawidłowym dostosowaniu krzesła, monitora, klawiatury i myszy oraz innych przydatnych rzeczy na…
Odleżyny - podstawowy problem unieruchomienia - grafika bloga

Odleżyny – podstawowy problem unieruchomienia

Profilaktyka przeciwodleżynowa w momencie pobytu w szpitalu należy do opieki medycznej, ale po wypisie musimy radzić sobie z tym sami. Niestety problem unieruchomienia w pozycji siedzącej lub leżącej może dotknąć nas lub osoby nam bliskiej. Wszystkie urazy czy choroby, które prowadzą do spędzania tygodni, lat, a nawet reszty życia na…
Kości jak ser szwajcarski? O tym jak działa osteoporoza - grafika bloga

Kości jak ser szwajcarski? O tym jak działa osteoporoza

Przy starzejącym się społeczeństwie powinniśmy intensywnie edukować się w kierunku profilaktyki. Starość kojarzy się zwykle z chorobami, przewlekłymi bólami tłumionymi lekami przeciwbólowymi, ale także powinna kojarzyć się nam z osteoporozą. Jak działa osteoporoza? Osteoporoza dopada co drugą kobietę po 50 roku życia. Taka sytuacja sprawia, że osteoporoza zabiera nam funkcję…
Podstawowe nawyki zdrowego kręgosłupa - grafika bloga

Podstawowe nawyki zdrowego kręgosłupa

Przez całe nasze życie siedzimy, stoimy lub leżymy. To jak leżymy może być przyczyną problemów z kręgosłupem, ale zdecydowanie częściej bóle pleców dopadną nas przez złe nawyki siedzenia. Z pozycji stojącej niekiedy będziemy przeciążać swój kręgosłup schylając się czy skręcając w trakcie podnoszenia ciężaru. W jaki sposób wykonujemy każdą z…
praca siedząca. jak siedzieć w pracy fizjomate

Praca siedząca. Konsekwencje siedzenia przez większość dnia

Jeśli na co dzień wasz tryb życia wiąże się z wielogodzinnym siedzeniem, to musicie sobie zdać sprawę z konsekwencji jakie z tego wynikają. Sztywne biodra, kolana czy bóle w odcinku lędźwiowym oraz sztywność szyi to jedne z wielu możliwych problemów, które mogą trapić was w przyszłości. Praca siedząca stanowi dla…
Zapisz się do newslettera JUŻ DZIŚ i KORZYSTAJ Z WYJĄTKOWYCH OFERT!